piątek, 12 stycznia 2018 11:54

Lot ku wolności w obiektywie Krzysztofa Chomicza

 
Lot ku wolności w obiektywie Krzysztofa Chomicza fot. Rafał Wichniewicz

W czwartkowy wieczór w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury otwarta została wystawa zdjęć autorstwa gnieźnianina, Krzysztofa Chomicza. 

Pierwsza w nowym roku wystawa, która została otwarta w MOK-u, ma szczególny charakter: - To wyjątkowy moment, gdyż w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To ważny moment dla wszystkich Polaków, a my byśmy chcieli tą wystawą, rozpocząć gnieźnieński rok obchodów 100. rocznicy tak ważnego dla wszystkich rodaków wydarzenia - przyznała w trakcie otwarcia Kamilla Kozłowska z MOK-u.

Iwona Wiśniewska dodała: - Na ścianach galerii pojawiły się orły - symbol naszego państwa, duma, chwała i można śmiało powiedzieć - najpiękniejszy i najlepszy obiekt do fotografowania przez bohatera naszego wernisażu - mówiła, witając wszystkich gości tej wystawy, w tym także dawnych wychowawców Krzysztofa Chomicza.

Autor zdjęć, które pojawiły się w Dużej Galerii, z urodzenia jest gnieźnianinem, ale od lat mieszka poza Pierwszą Stolicą Polski. Do Grodu Lecha jednak powraca, odwiedzając je oraz swoich dawnych nauczycieli, którzy wyraźnie ucieszeni okazją do spotkania swojego wychowanka, złożyli mu gratulacje z okazji wystawy. Na ekspozycję składa się kilkadziesiąt zdjęć, przedstawiających w znacznej części orły bieliki, co jest przejawem fascynacji autora nie tylko tym, ale także i innymi ptakami szponiastymi. Nie zabrakło także i mniejszych, "subtelniejszych" gatunków. W trakcie wystawy była też okazja by obejrzeć dwa krótkie filmy, przygotowane na ten temat.

Wystawa w Dużej Galerii będzie otwarta do 5 lutego 2018 roku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane