poniedziałek, 15 stycznia 2018 07:52

Koncert Karnawałowy w Kiszkowie

  mn
Koncert Karnawałowy w Kiszkowie zdjęcie nadesłane / fot. Bartosz Krąkowski

Niedzielny wieczór w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie upłynął pod znakiem operetki i baletu. W programie Koncertu Karnawałowego wystąpili artyści polskich i ukraińskich teatrów muzycznych.

Artyści przygotowali dla mieszkańców Kiszkowa niezapomnianą ucztę dla ducha, przy znanych utworach o znacznym przekroju, zarówno czasowym, jak i rodzajowym. Wypełniona niemal do ostatniego miejsca sala mogła usłyszeć wiele znakomitych utworów. Nie zabrakło kankana, Opery Czardasza, czy też "Mariny", "Blue Suede Shoes", " O sole mio". Całą imprezę prowadził tenor Bartosz Kuczyk, który oprócz pięknie śpiewanych arii bawił publiczność ciekawymi i wesołymi anegdotami.

Zgromadzoną publiczność powitał Wójt Gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski - organizator i pomysłodawca koncertu. Przekazał także życzenia noworoczne oraz zaprosił wszystkich na kolejne spotkanie 19 maja. Oprócz wspaniałego kunsztu muzycznego można było podziwiać talent taneczny naszych gości.

Doskonały kontakt pomiędzy artystami a publicznością zaowocował wspólnym śpiewem oraz świetną zabawą przez całe 120 minut występu. Wspaniałe głosy, stroje i odpowiednia aranżacja sprawiły, że wieczór można zaliczyć do bardzo udanych. Świadczyć o tym mogły owacje na stojąco a także bisy jakich dopominali się widzowie na zakończenie występu. Wielu widzów opuszczając salę widowiskową, deklarowało chęć udziałów w następnym koncercie, który planowany jest wiosną tego roku, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dla przypomnienia dodajmy, że był to siódmy koncert tego typu w Kiszkowie. Zainteresowanie mieszkańców jest ogromne. W niedzielnym spotkaniu z kulturą wzięło udział ponad 700 osób!

1 komentarz

  • Link do komentarza MELOMAN poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:29 napisane przez MELOMAN

    TAK RZECZYWIŚCIE ładny był ten koncert noworoczny w Kiszkowie. Ale dopiero jak się odsłuchało kupioną po koncercie płytę tenora Pana Niewiadomskiego, można było usłyszeć pełny, dojrzały blask jego głosu. Jednak na Koncertach na t.z. "prowincji" nasi poznańscy tenorzy wszystkiego co potrafią zrobić, ze swoim głosem .... - nie pokazują !! szkoda. Ale chwała władzom Kiszkowa i Witkowa , że pozwolili swoim mieszkańcom zetknąć się z muzyką " poważną", właśnie w takiej, dowcipnej i wesołej formie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane