poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:40

BIG UP! oraz Jafia na zakończenie WOŚP

 
BIG UP! oraz Jafia na zakończenie WOŚP fot. Rafał Wichniewicz

Ostatnim akcentem tegorocznego, 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie, były koncerty dwóch zespołów, które odbyły się w amfiteatrze CK eSTeDe.

Po zakończeniu licytacji, które trwały przez kilka godzin, a także po dostarczeniu większości puszek od wolontariuszy, na dużą scenę Centrum Kultury "Scena To Dziwna" wyszła grupa BIG UP!. Zespół na deskach ośrodka gościł już kilka miesięcy temu, prezentując swój aktualny dorobek, wydany akurat na debiutanckim albumie "Dusza". Płyta, która wówczas (i nadal jest) podsumowaniem kilkuletniej działalności grupy, jest zanurzona w roots reggae, zaakcentowana indywidualnymi aranżacjami. Także i w niedzielny wieczór, mimo mroźnej aury, zespół przez godzinę dał z siebie wyjątkową dawkę gorącej energii, rozgrzewając wytrwałą publikę obecną na widowni.

Wkrótce po "światełku do nieba", jako gwiazda wieczoru zaprezentowała się grupa Jafia. Zespół, który jest wraz z Voo Voo współautorem nagrania hymnu WOŚP pt. Karnawał - pozytywne myślenie, przyjechał do Gniezna z repertuarem idealnym do rozgrzania serc. Rytmy reggae, które wypełniły tego wieczoru amfiteatr, na pewno pozwoliły wszystkim obecnym na występie, zapomnieć na kilka chwil o otaczających ich troskach, zwłaszcza przed rozpoczynającym się, kolejnym tygodniem pracy. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane