środa, 17 stycznia 2018 08:50

Konkurs na debiut literacki, ku pamięci Anny Piskurz

 
Konkurs na debiut literacki, ku pamięci Anny Piskurz fot. Rafał Wichniewicz

Trzecia edycja konkursu literackiego, który jest nakierowany na młodzież, w tym roku poświęcony będzie 100. rocznicy odzyskania niepodległości. 

W poprzednich latach, Ogólnopolski Konkurs Literacki Debiut cieszył się sporym zainteresowaniem młodzieży, chcącej zaprezentować swój talent pisarski. W tym roku tematem przewodnim jest "Moja niepodległość".

- Obchody 100-lecia niepodległości inaugurujemy w czytelni konkursem na debiut literacki. Będzie to trzecia edycja konkursu, a pierwsza ogólnopolska - przyznała Joanna Gronikowska z Czytelni na piętrze. Konkurs od tego roku będzie nosił imię Anny Piskurz, gnieźnieńskiej poetki. Przewodniczącym składu jury zdecydował się zostać Dawid Jung, krytyk literacki, poeta, redaktor naczelny Zeszytów Poetyckich.

- Chciałbym bardzo podziękować za to, że patronka konkursu znalazła uznanie w oczach organizatorów. Bez wątpienia Anna Piskurz należy do tego kanonu literatury, który wymaga promocji w Polsce. W zeszłym roku obchodziliśmy 60. rocznicę urodzin poetki i to wspaniałe zwieńczenie, że ogólnopolski konkurs otrzyma jej imię - przyznał Dawid Jung, podkreślając znaczenie i wyjątkowość twóczości poetki. 

Mecenasem działań jest Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, którego przedstawiciel Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu podziękował za aktywną pracę Czytelni na piętrze i przyznał: - Myślę, że ci, którzy byli na poprzednich edycjach konkursu, mogą mówić o wysokim poziomie tej inicjatywy. Młodzi chcą pisać - to bardzo dobrze i należy to doceniać. Poza tradycyjnymi nagrodami rzeczowymi, wyróżnieniem dla autorów najlepszych prac, będzie ich publikacja na portalu Zeszyty Poetyckie i Popcentrala.

1 komentarz

  • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki środa, 17 stycznia 2018 16:30 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

    Świetna promocja kultury i literatury Gniezna, brawo! W tym roku mamy 15. lecie "Zeszytów Poetyckich" i 5. lecie "Popcentrali", ważnych mediów kulturalnych, ciekawe czy lokalni urzędnicy/parlamentarzyści to docenią, uhonorują...

    Znałem Anię, żałuję tylko, że tak krótko... Konkurs Jej imienia osobiście mnie wzruszył... Dziękuję inicjatorom tego wydarzenia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane