Jesteś tutaj:Kultura Niecodzienny koncert w „Dwunastce”
niedziela, 21 stycznia 2018 15:00

Niecodzienny koncert w „Dwunastce”

  MN
Niecodzienny koncert w „Dwunastce” zdjęcie nadesłane

Koncerty kolęd i pastorałek na stałe wpisały się w szkolne tradycje  gnieźnieńskiej  „Dwunastki”.  Stało się to za sprawą nauczycielki muzyki – Lidii Dudy-Machinskiej, która każdego roku tworzy  oryginalny scenariusz, aby przybyli na imprezę goście mogli poznać bożonarodzeniowe zwyczaje, świąteczne ciekawostki i wiersze znanych, polskich poetów. 

Nie inaczej było i tym razem.  Widzowie wsłuchiwali się w  oryginalne aranżacje kolęd i pastorałek: Nie ma, nie ma ciebie, Wigilia, Przystąpmy do szopy, Kochany panie Mikołaju, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Wigilia dla wędrowca, Jezus malusieńki,  A wczoraj z wieczora.

Szkolnemu zespołowi wokalnemu towarzyszyła amatorska grupa „Presto” - śpiewające nauczycielki: Lidia Duda-Machinska, Renata Andrychowicz, Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz, Renata Bednarz, Danuta Beling, Magdalena Jurke (intendentka) i Krystyna Piątek. Na scenie pojawił się także kwartet muzyczny –uczennice wykonały na dzwonkach „White Christmas”. Zwieńczeniem spotkania było wspólne odśpiewanie kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich „fruwające” nad sceną  anioły,  wykonane  przez uczniów i Iwonę Kaczmarek  – nauczycielkę plastyki. Nad stroną techniczną imprezy czuwała bibliotekarka Anna Mężyńska. Na koncert przybyli uczniowie, ich rodzice i dziadkowie, pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele i zaproszeni goście, w tym między innymi Marian Pokładecki – dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Na zakończenie dyrektor szkoły - Zbigniew Sypniewski podziękował  wykonawcom za wspaniałe przeżycia oraz przypomnienie świątecznej magii i  złożył wszystkim obecnym życzenia noworoczne. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane