poniedziałek, 05 lutego 2018 11:48

Karnawałowo i operetkowo na Królewskim Salonie Sztuki

 
Karnawałowo i operetkowo na Królewskim Salonie Sztuki fot. Rafał Wichniewicz

Sala wypełniona publicznością wysłuchała niedzielnego koncertu, na którym to przed widzami wystąpili instrumentaliści Camerata Trio wraz z solistami operowymi.

Występów odbywających się w ramach Królewskiego Salonu Sztuki nie trzeba gnieźnianom specjalnie ogłaszać, by wejściówki na to wydarzenie rozeszły się w szybkim tempie. Tym razem jednak inicjatywa ta była biletowana, a pomimo tego w popołudnie 4 lutego w MOK-u pojawiło się wielu słuchaczy, liczących na dobry koncert.

Tym razem gnieźnianom zaprezentował się zespół Camerata Trio z Zielonej Góry w składzie Kamila Susłowicz na skrzypcach, Arkadiusz Szydło przy wiolonczeli, a Sebastian Cieśliński grający przy fortepianie jednocześnie wprowadzał wszystkich widzów do każdego kolejnego utworu. Rozpoczynając koncert od Eine kleine Nachtmusik Wolfganga Amadeusa Mozarta, artyści przeszli do operowego repertuaru, w trakcie którego swojego głosu użyczyli Barbara Gutaj Monowid (sopran) oraz Hubert Solarski (tenor). Podczas występu usłyszeć można było m.in. „Orfeusz w piekle” i „Aria ze śmiechem” J. Offenbacha, „Tańce węgierskie” J. Brahmsa, „Usta milczą, dusza śpiewa” F. Lehara czy „Galop Bandytów” R. Straussa. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza meloman poniedziałek, 05 lutego 2018 13:26 napisane przez meloman

    Karnawał przebrzmiewa .
    Teraz już tylko będą szumiały, budzące się do życia Drzewa.
    Szkoda, że uciekają tak szybko, te upojne chwile,
    ale na Wielkanoc nową muzyką, czas Wam umilę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane