Jesteś tutaj:Kultura Gnieźnieńskie podstawówki nagrodzone w konkursie „Oaza zieleni”
środa, 07 lutego 2018 07:45

Gnieźnieńskie podstawówki nagrodzone w konkursie „Oaza zieleni”

  mn
Gnieźnieńskie podstawówki nagrodzone w konkursie „Oaza zieleni” zdjęcie nadesłane

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego miała miejsce Gala podsumowująca projekt edukacyjny „Oaza zieleni”. Galę otworzyła pani Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która również wręczyła nagrody laureatom.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a wzięło w nim udział 235 uczniów z 46 wielkopolskich szkół. Gniezno i powiat gnieźnieński reprezentowały następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 12 (dwie grupy), Szkoła Podstawowa Milenium, Szkoła Podstawowa w Fałkowie (dwie grupy), Zespół Szkół Publicznych w Żydowie.

Projekt edukacyjny, którego częścią był konkurs fotograficzny,  polegał na  rozwinięciu u uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej umiejętności rozpoznawania gatunków drzew, roślin oraz sposobu ich ochrony i dostrzeżeniu bogactwa zasobów przyrodniczych w lokalnym środowisku. Od maja do listopada pięcioosobowe grupy projektowe z opiekunami obserwowały i fotografowały wybrane przez siebie 3 obiekty przyrody w różnych porach roku. Swoje spostrzeżenia zapisywali na specjalnych kartach pracy. 

I miejsce przyznano II grupie projektowej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w składzie: Agata Szymańska, Aleksandra Śmigowska, Kinga Piotrowska, Wiktoria Kraczek, Maria Tanaś. Opiekunem grypy były panie Anna

Wyróżnienie otrzymała grupa projektowa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Natalia Piotrowicz, Dawid Frątczak, Zuzanna Szarwark, Marta Miękiszak, Jakub Lisiecki. Opiekunem grupy była pani Katarzyna Michalak.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zamieszczone zostały w kalendarzu na 2018, który otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, ich opiekunowie i dyrektorzy szkół.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane