Jesteś tutaj:Kultura Dziewiąty, fantastyczny weekend z konwentem
niedziela, 11 lutego 2018 16:42

Dziewiąty, fantastyczny weekend z konwentem

 
Dziewiąty, fantastyczny weekend z konwentem fot. Rafał Wichniewicz

Przez ostatnie trzy dni w Gnieźnie gościły najróżniejsze postacie rodem z różnych komiksów, gier czy powieści z pogranicza fantastyki i science-fiction.

Wszystko to za sprawą dziewiątej edycji Konwentu Fantastyki „Fantasmagoria”, który zagościł w Pierwszej Stolicy Polski. Trudno opisać w całości wydarzenie, które tradycyjnie wypełnione było bogatym i poruszającym wiele tematów programem. Dość dodać, że po raz kolejny gnieźnianie mogli na ulicach miasta spotykać postacie, niekoniecznie widywane w inne dni, gdyż tradycyjnie w Grodzie Lecha pojawiło się wielu „cosplayerów” (osób przebranych za bohaterów z ulubionych powieści). 

Pokaz cosplay, który odbył się w sobotni wieczór, był jedynie krótkim akcentem całego wydarzenia, którego głównym ośrodkiem był MOK. To tu odbywały się liczne prelekcje na najróżniejsze tematy, związane niekoniecznie z samym światem fantasy, ale także różne warsztaty, wystawy, a w głównym holu można było nabyć rozmaite akcesoria, często niekoniecznie zrozumiałe dla „zwykłych śmiertelników”.

Tymczasem w sali widowiskowej praktycznie przez cały czas trwał handel czy walki wypełnione strategią - wszystko oczywiście w ramach gier planszowych, karcianych lub osadzonych w przygotowanych do tego celu makietach. Ponadto, dla osób zainteresowanych nowymi wyzwaniami przy stole, obecny był punkt handlowy serwisu Grybezprądu, gdzie można było zdobyć najnowsze hity „planszówkowe”. 

Rosnąca popularność Fantasmagorii pokazuje iż tego typu wydarzenia nie tylko przyciągają uczestników (z całego kraju), ale także iż coroczny program wydarzenia nie wyczerpuje wielu tematów, które pozwalają wzbogacać kolejne edycje konwentu. Czym zaskoczy nas przyszłoroczny, jubileuszowy? Na odpowiedź trzeba będzie trochę poczekać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane