wtorek, 13 lutego 2018 12:49

Klub Dyskusji o Książce zaprasza

  mn
Klub Dyskusji o Książce zaprasza zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Dyskusji o Książce, które poświęcone będzie publikacji Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć".

Czy słyszeli Państwo o obchodach 82. rocznicy istnienia Obozu Narodowo-Radykalnego w Białymstoku? Z tej okazji do miasta przyjechali członkowie ONR z całej Polski. Na pewno też słyszeli Państwo o klubie piłkarskim Jagiellonii Białystok. Czy wiedzieli Państwo, że muzyka Disco Polo pochodzi właśnie spod Białegostoku? I, że pod Parkiem Centralnym znajduje się żydowski cmentarz, w prawie nienaruszonym stanie? Macewy w pionie przysypane zostały piaskiem.

Jeśli nie, to muszą Państwo przeczytać książkę Marcina Kąckiego. Autor w niezwykle interesujący sposób przedstawia obraz Białegostoku. W publikacji poznajemy barwną historię miasta, małą ojczyznę twórcy języka esperanto. Autor mówi czytelnikom o istocie pamięci, a także jej braku. Kącki rozmawia, bada, przekazuje fakty i pogłoski. Zresztą, co tu dużo opowiadać, przecież to Marcin Kącki – "kaskader wśród reporterów". Dziennikarz "Gazety Wyborczej", reporter "Dużego Formatu". Autor siedmiu książek, zajmuje się dziennikarstwem śledczym, społecznym i historycznym. Jest zdobywcą tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press (2007), dwóch nagród „Watergate” przyznawanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (2007), nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo śledcze” (2007) i nagrody studentów dziennikarstwa „MediaTory” (2007).

Poczuli się Państwo zachęceni? Świetnie! Zatem, namawiamy do lektury i rozmowy na te-mat książki 27 lutego 2018 roku, o 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15. Wprowadzenie Kamila Kasprzak-Bartkowiak. Zapraszają członkowie Klubu Dyskusji o Książce.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane