Jesteś tutaj:Kultura WOŚP 2018 podsumowane: 221 133 złotych
środa, 14 lutego 2018 13:00

WOŚP 2018 podsumowane: 221 133 złotych

 
WOŚP 2018 podsumowane: 221 133 złotych fot. Rafał Wichniewicz

Przedstawiciele samorządu oraz sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotkali się z wolontariuszami, by podsumować tegoroczną edycję wydarzenia i dokonać pełnego rozliczenia.

Wszyscy spotkali się w Centrum Kultury Scena To Dziwna, gdzie po raz kolejny w tym roku mieścił się sztab akcji: - Orkiestra jednoczy ludzi i jestem dumny, że potrafimy przy tym stole usiąść w tym składzie. Z każdego roku ten WOŚP coraz bardziej wzrusza. Wzrusza postawa osób biorących w tym udział, tą otwartością, życzliwością, a ta atmosfera panująca tutaj daje energetycznego kopa i zawsze mam ją długo w głowie - przyznał Grzegorz Reszko, dyrektor CK eSTeDe.

- Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w tegoroczny WOŚP - wolontariuszom, składającym datki, uczestniczącym w licytacjach, którzy sprawili iż mamy w tym roku kolejny rekord. Starostwo po raz kolejny włączyło się w tę akcję, gdyż dla nas było obowiązkiem, abyśmy umożliwili tym, którzy chcieli się realizować jako wolontariusze oraz przekazującym środki, aby mieli tę możliwość - przyznał wicestarosta Jerzy Berlik i dalej zapewnił w imieniu Powiatu Gnieźnieńskiego wsparcie dla WOŚP w kolejnych edycjach.

- To, co robimy, robimy na rzecz naszych mieszkańców. Pieniądze zebrane w mieście, powiecie, w gminach, wracają do naszych instytucji. Sam doświadczyłem tego dwukrotnie, jako ojciec dzieci, kiedy miały robione badania robione na sprzęcie zakupionym przez WOŚP - przekazał prezydent Tomasz Budasz.

Jak przekazał Kazimierz "Tinkers" Kubów, w tegorocznym WOŚP zebrano w sumie 221 133,31 zł: - Jak na mieszkańców Gniezna, jest to mega liczba. Próbowałem to analizować z innymi miastami i jesteśmy w czołówce. Jesteśmy bardzo dumni - przekazał "Tinkers", dziękując wszystkim członkom tegorocznego sztabu, szkołom, wolontariuszom i innym osobom, które włączyły się do WOŚP.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane