niedziela, 18 lutego 2018 14:29

Pożegnalne spotkanie z Kajkiem i Kokoszem

 
Pożegnalne spotkanie z Kajkiem i Kokoszem fot. Rafał Wichniewicz

Na wspólną wędrówkę z tytułowymi bohaterami komiksu, wybrały się po raz kolejny liczne rodziny, które w niedzielne południe zagościły w Muzeum Początków Państwa Polskiego.

To ostatnie dni, kiedy to w Gnieźnie gości ekspozycja związana z komiksem, opowiadającym dzieje Kajka i Kokosza. Opowiadania obrazkowe, ilustrujące przygody bohaterów osadzonych w czasach piastowskich, gościły w holu Muzeum od kilku miesięcy. Przez ten czas odbyło się mnóstwo lekcji, związanych nie tylko z komiksem, ale przede wszystkim z historią, dla której oparciem były prezentowane zabytki ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Niedzielna wyprawa z rodzinami była bogata w najróżniejsze zadania, które zostały wskazane przez prowadzących spotkanie - Martę Karalus-Kuszczak z działu edukacyjnego MPPP oraz Radosława Gieremka z Fundacji Kreska im. Janusza Christy. Wspólna zabawa uczestników spotkania rozpoczęła się od przypomnienia bohaterów komiksu oraz ich najciekawszych przygód, po czym każdy mógł się zapoznać tematem tego, jak bardzo świat przedstawiony na obrazkowej opowiadaniach odbiegał od rzeczywistości odkrywanej przez archeologów. Widać też było, że w zadanie angażowali się wszyscy uczestnicy - zarówno młodsi, jak i starsi, przy czym dorośli niejednokrotnie sami zaintrygowani przygodami dzielnych wojów, powracali na pewno pamięcią do czasów młodości, kiedy Kajko i Kokosz był ich ulubionym komiksem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane