czwartek, 22 lutego 2018 10:47

Kolekcjonerska wystawa... dowodów tożsamości

 
Kolekcjonerska wystawa... dowodów tożsamości źródło: MPPP

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu wystawienniczego "Kolekcjonerzy w Muzeum". Tym razem będzie to kolekcja Mariana Łomnickiego, która obejmuje ponad 300 dokumentów tożsamości z terenów całej II Rzeczpospolitej.

Ta nietypowa kolekcja, która zostanie zaprezentowana 2 marca, obejmuje dokumenty osób pochodzących m.in. z Wilna, Lwowa, Katowic, Bydgoszczy, Kościerzyna, Gdańska i wielu innych. Znajdą się na niej również dowody osobiste, paszporty i legitymacje rodziny pana Mariana Łomnickiego.

Wybór tych konkretnych obiektów podyktowała nam chęć zilustrowania zmian, jakie towarzyszyły dokumentom tożsamości na ziemiach polskich od czasów zaborów aż do współczesności. Zaprezentowane zostaną dokumenty obowiązujące u poszczególnych zaborców, paszporty wydawane po publikacji w 1928 r. nowej regulacji administracyjnej, dokumenty z czasów okupacji i pierwszych lat powojennych oraz z czasów PRL-u.

Wystawa swoją tematyką wpisuje się w ogólnopolskie obchody uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Otwarcie wystawy nastąpi w piątek 2 marca o godzinie 15:00. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane