środa, 14 marca 2018 08:29

Muzyczne, siódme urodziny BAPU już w sobotę

 
Muzyczne, siódme urodziny BAPU już w sobotę archiwum redakcji

Rocznica powstania tytułowego, gnieźnieńskiego zespołu staje się już tradycją do świętowania w Klubie Muzyczny Młyn. Nadchodzący sobotni wieczór wypełnią także zaproszeni goście.

BAPU powstał na przełomie kwietnia i maja 2011 roku w Gnieźnie. Luźno rzucona propozycja wspólnego grania szybko przerodziła się w poważniejszy projekt. Jako zespół ska, ciągle szukając własnego gatunku, członkowie grupy mieszali rytmy - patchanka typowe dla Mano Negra z elementami punk rocka czy reggae, czasami okraszając bałkańskimi i klezmerskimi dźwiękami. Nie bez znaczenia są również teksty, którymi grupa uderza w sprawy dla nich istotne manifestując tym samym swoją ideologie, choć czasami jest to tylko wypadkowa ich wspólnych przeżyć. Wielu miało okazję poznać twórczość zespołu po udziale w finale ósmej edycji programu "MUST BE THE MUSIC - Tylko muzyka" lub też po występie na 21. Woodstock Festival w 2015 roku, gdzie odbyła się premiera debiutanckiej płyty "NA PRZEKÓR".

W sobotę 17 marca o godzinie 19:00 w Klubie Muzycznym "Młyn" odbędą się siódme urodziny zespołu, w trakcie których wystąpią (poza BAPU) jeszcze dwie grupy:

KRAMBABULA to folk-rockowy zespół z Poznania; gramy energetyczną mieszankę słowiańskiej muzyki ludowej z domieszką rocka. Teksty wykonywanych utworów są w języku ukraińskim, łemkowskim oraz polskim. Wiele z nich to utwory pochodzące z muzyki tradycyjnej, śpiewane są tzw. białym głosem i przefiltrowane przez różnorodne pasje muzyczne członków grupy. FB: https://www.facebook.com/KRAMBABULA/

Maple Creek - Młoda krew z rodzinnego Gniezna. FB: https://www.facebook.com/mplcreek/

Po wszystkich występach przyjdzie czas na taneczne zakończenie urodzin. Bilety wstępu na imprezę w cenie 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu koncertu można nabyć w Młynie lub w Fotostube przy Zielonym Rynku.

1 komentarz

  • Link do komentarza dante piątek, 16 marca 2018 15:45 napisane przez dante

    Jak na 7 lat działalności i zaledwie jedną wydaną płytę (która nie zarysowała się w szerszym kręgu odbiorców), to ja nie wiem czy warto świętować takie urodziny? Żeby przez 7 lat nie odnaleźć swojego kierunku w muzyce, to naprawdę nie wróży dobrze temu zespołowi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane