niedziela, 18 marca 2018 11:03

Rodzinne warsztaty: Sztuczki dawnych złotników

  mn
Rodzinne warsztaty: Sztuczki dawnych złotników zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Zrób to sam w Muzeum związane z wystawą czasową Wielkie Morawy. Tym razem będzie ono poświęcone ozdobom i biżuterii.

Ponad połowa prezentowanych na wystawie przedmiotów to przykłady wysokiego kunsztu ówczesnych złotników. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak wielkomorawska biżuteria odbijała charakter epoki, w której powstała i skąd czerpano wzory.

Uczestnicy spotkania poznają typy kobiecych i męskich ozdób oraz techniki, w jakich zostały wykonane. Podczas warsztatu samodzielnie wykonają odlew dwóch wybranych zawieszek ze zbiorów prezentowanych na wystawie.
 
Na warsztaty 25 marca (od godziny 11:00 do 13:00) obowiązują zapisy - liczba miejsc ograniczona - t. 61 426 46 41, w. 210; lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Koszt uczestnictwa: 12 zł od dziecka (opiekun bezpłatnie). Prowadzenie: Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna MPPP w Gnieźnie).

1 komentarz

  • Link do komentarza Piotr Fischer niedziela, 18 marca 2018 23:17 napisane przez Piotr Fischer

    Wiking Bogacki i Jego Ekipa nadal atakują NOWYMI POMYSŁAMI. TAK TRZYMAĆ.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane