wtorek, 10 kwietnia 2018 10:09

„Spod zamarzniętych powiek”

  mn
„Spod zamarzniętych powiek” fragment okładki

W odpowiedzi na widoczny wzrost  zainteresowania tematyką górską, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przedstawia propozycję książki, która jest dostępna w zasobach tej instytucji.

Jak przekazała BPMG duży popyt na tematykę wspinaczkową i górską można było zobaczyć na na przykładzie spotkania z Adamem Bieleckim, himalaistą, podróżnikiem, członkiem kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej, który gościł w Gnieźnie w ubiegłym tygodniu.

Jest wiele dyscyplin wymagających mocnych nerwów, ale chyba najbardziej stresującym sportem jest alpinizm wysokogórski. Nieprzeparta potrzeba wspinania się po górach i świadomego narażania się na niebezpieczeństwa i trudy zagrażające nieraz zdrowiu, a nawet życiu mogą świadczyć o tym, że predyspozycje do uprawiania alpinizmu tkwią w psychicznej i biologicznej naturze człowieka.
Historia życia wielu wspinaczy jest niezwykle imponująca. Warto więc sięgnąć po książkę „Spod zamarzniętych powiek” napisaną przez Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego.

Jest to opowieść Adama Bieleckiego o jego drodze na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbrum I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść Bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością.

Lektura jest bardzo bogato ilustrowana.  Ciekawym uzupełnieniem są liczne filmy. Na boku niektórych stron znajdują się  kody QR. Podczas lektury warto, więc mieć przy sobie smartfona z zainstalowaną aplikacją czytającą tego typu kody.

Zapraszamy do rezerwowania, zamawiania i czytania pozycji „Spod zamarzniętych powiek” w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane