czwartek, 19 kwietnia 2018 10:15

Żywot człowieka poczciwego - wystawa w Gieczu

 
Żywot człowieka poczciwego - wystawa w Gieczu zdjęcie nadesłane

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza na otwarcie wystawy oraz do jej zwiedzania pt. "Żywot człowieka poczciwego".

Średniowiecze trwało na naszych ziemiach niemal 1000 lat. W ciągu tak długiego okresu systematycznie następowały głębokie przeobrażenia w każdej sferze życia. W cieniu wielkich zmian, wojen i innych klęsk, obok grodów i wczesnych miast, płynęło pracowite życie mieszkańców tych ziem. Niektóre przejawy tej codzienności pokazano na wystawie: podstawowe zajęcia ludności, narzędzia pracy i sposoby ich użytkowania, a także życie religijne i zabawy. 

Na ekspozycji znalazły się przedmioty pozyskane podczas badań wykopaliskowych prowadzonych na grodzisku w Gieczu i na stanowiskach z nim sąsiadujących, pozostawione przez ludzi, żyjących tutaj niemal 1000 lat temu. Wystawa zostanie otwarta 20 kwietnia br. o godz. 12:00 w Gieczu. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane