środa, 02 maja 2018 09:23

Borka i Sambor powrócili z kolejną historią

 
Borka i Sambor powrócili z kolejną historią fot. Rafał Wichniewicz

W ostatnią niedzielę kwietnia odbyła się premiera drugiej części komiksu, wydawanego przez Muzeum Początków Państwa Polskiego.

O nowych przygodach dwójki małych bohaterów – Borki i Sambora – opowiedzieli ich twórcy: Elżbieta Żukowska i Karol Kalinowski. Na początku wszyscy wspólnie przypomnieli sobie, w jakich okolicznościach udało się poznać Borkę i Sambora oraz co wydarzyło się w grodzie Popiela i Piasta. Spora część obecnych na spotkaniu dzieci pamiętała, czego tam szukali dwaj wędrowcy i w jaki sposób bohaterowie znaleźli się w posiadaniu magicznego jaja.

W trakcie spotkania z drugą częścią komiksu opowiedziano, w jakie tarapaty wpadło rodzeństwo w najnowszym odcinku i jaką rolę odegrały w nim myszy. Odbyła się także gra terenowa z niespodziankami, której celem było odnalezienie magicznego jaja – repliki pisanki ze zbiorów gnieźnieńskiego Muzeum. Samo spotkanie było również okazją do zdobycia wyjątkowych autografów twórców komiksu.

tekst: MPPP

1 komentarz

  • Link do komentarza Piotr Fischer środa, 02 maja 2018 14:23 napisane przez Piotr Fischer

    Brawa dla Elżbiety Żukowskiej i Karola Kalinowskiego - tak zachęca się Dzieci do nauki i zabawy, no i oczywiście Brawo dla MPPP.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane