Jesteś tutaj:Kultura Pod wiatr. Harcerstwo gnieźnieńskie 1913-2018
sobota, 05 maja 2018 09:59

Pod wiatr. Harcerstwo gnieźnieńskie 1913-2018

  mn
Cykliści z 1 Drużyny Harcerzy "Lech", Gniezno, lata 30. XX w. Cykliści z 1 Drużyny Harcerzy "Lech", Gniezno, lata 30. XX w. zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na kolejne, dwudzieste już spotkanie, odbywające się w ramach Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych.

Już w czwartek 17 maja o godzinie 17:00 w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie przy ul. Kostrzewskiego, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych i jednocześnie ostatnie przed przerwą wakacyjną.

Tym razem tematem przewodnim będą skomplikowane dzieje harcerstwa gnieźnieńskiego zderzającego się ze wszystkimi problemami Polski w XX w. Jego początki sięgają aż 1913 roku, czyli okresu kiedy Polski nie było na mapach Europy. Od samego początku istnienia harcerstwo wychowywało młodzież w duchu patriotycznym. Niestety jego działalność musiała zmagać się z licznymi przeciwieństwami: zabory, bieda, okupacja, komunizm, neoliberalizm. Prowadzący postarają się odtworzyć obraz tego, w jaki sposób zmieniało się harcerstwo w Gnieźnie przez sto lat swojego istnienia.

Prowadzący: hm. Ryszard Polaszewski, hm. Aleksander Sekulski. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane