Jesteś tutaj:Kultura Rocznicowa wystawa „W drodze do niepodległości”
środa, 09 maja 2018 13:36

Rocznicowa wystawa „W drodze do niepodległości”

  mnopr
Rocznicowa wystawa „W drodze do niepodległości” zdjęcie nadesłane

Szkoła Podstawowa nr 5 i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zapraszają na wystawę zorganizowaną w jubileuszowym roku 100-lecia niepodległej Polski. Ekspozycja ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Wystawa „W drodze do niepodległości” to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są: Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.

Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017 – 2021. Celem PW „Niepodległa” jest wzmocnienie poczucie wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości. Wystawa prezentowana była w Sejmie, a do Gniezna zostanie sprowadzona dzięki dyrektor Szkoły nr 5 Hannie Kowalskiej oraz nauczycielce Katarzynie Winiarskiej.

Oficjalne otwarcie wystawy będzie miało miejsce 16 maja o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Program uświetnią uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 i Szkoły Muzycznej oraz młodzież prowadzona przez Agnieszkę Żółtowską w zespołach muzycznych MOKu. Wystawę będzie można oglądać od 14 do 25 maja.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane