wtorek, 22 maja 2018 12:58

Nagrody i wyróżnienia dla Muzeum Początków Państwa Polskiego

 
Michał Bogacki i Tomasz Sawicki Michał Bogacki i Tomasz Sawicki źródło: MPPP

Izabella oraz Sybilla - te nagrody, stanowiące o wysokiej jakości działań muzealnych, otrzymała tytułowa, gnieźnieńska instytucja. 

21 maja w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursu na wydarzenie muzealne roku Sybilla 2017. Wyróżnienie w kategorii wystawy historyczne i archeologiczne otrzymało Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie za wystawę pt. "Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich". Współorganizatorem projektu był Ośrodek Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Szczecinie. Nagrodę odebrał Michał Bogacki, dyrektor MPPP wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Sawickim. 

Tego samego dnia w Muzeum Pałac w Rogalinie, który jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu, dokonano wręczenia nagród w konkursie na Wydarzenie Muzealne w Wielkopolsce "Izabella 2017". Nagrodę pierwszą w kategorii działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa otrzymało Muzeum Początków Państwa Polskiego za "Legendę o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich". 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane