Jesteś tutaj:Kultura Trwają Dni Pary
sobota, 26 maja 2018 13:45

Trwają Dni Pary

 
Trwają Dni Pary fot. Rafał Wichniewicz

W Parowozowni Gniezno na zwiedzających czekają w ten weekend różne atrakcje, a program wydarzenia trwa do późnego wieczora.

Przejażdżki drezyną tradycyjną oraz... Daewoo Tico przystosowanym do poruszania się po szynach, możliwość zwiedzania spalinowozu manewrowego, oraz zobaczenia kabiny maszynisty pociągu pasażerskiego ELF - to najbardziej przyciąga zwiedzających w trwające dziś Dni Pary. Poza tym na gości czekają także eksponaty wystawione w hali wachlarzowej, gdzie znajduje się także mała makieta z jeżdżącymi modelami kolejki, a ponadto nie brakuje kącika kulinarnego z food truckami. Dla tych najmłodszych, którym nie brakuje sił, czeka dmuchany zamek, a dla bardziej wprawionych i celnych - strzelnica pneumatyczna Kiedrosa. Wszystko to czeka na zwiedzających całą sobotę, a wieczorem odbędą się jeszcze poszczególne punkty programu:

- 18:00 zwiedzanie specjalne „Parowozownia kiedyś i dziś”
- 19:30 koncert muzyczny na obrotnicy - wystąpi Kapela Karpati oraz Manufaktura Dixie Band: - Kwartet znakomitych muzyków, którzy swoimi dźwiękami poruszają serca słuchaczy. W ich grze słychać ducha Karpat, Bałkanów, Rosji, Ukrainy i przede wszystkim Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów. Oraz Manufaktura DIXIE BAND Zespół Manufaktura Dixie Band tworzy część muzyków Orkiestry Dętej Powiatu Gnieźnieńskiego. W ich repertuarze można znaleźć zarówno standardowe jazzowe klimaty, jak również najpopularniejsze utwory z całego świata, którym grupa utalentowanych muzyków nadaje swoistą interpretację. 
- 21:00 „Gniezno by night” - spacer po Gnieźnie przez 100 lat niepodległej Polski – start przy bramie Parowozowni
- 23:00 „Parowozownia z latarkami” - nocne zwiedzanie parowozowni i uroczyste włączenie stałej iluminacji parowozowni. Uwaga! Obowiązkowe jest posiadanie latarki lub lampki.

W niedzielę 27 maja:
- 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 – zwiedzanie obiektu (początek przy pomniku 100-lecia)
- 12:00, 14:00, 16:00 – zwiedzanie „Dzień z życia maszynisty” (początek przy pomniku 100-lecia)
- 13:30 – pokaz sprawności funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei
Przez cały dzień na uczestników czekają zamki dmuchane, strzelnica, zaplecze gastronomiczne, przejażdżki drezynami, otwarte wystawy stałe i czasowe oraz kurs pierwszej pomocy i reanimacji z OSP Niechanowo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane