Jesteś tutaj:Kultura Parowozownia wybrzmiała muzyką
niedziela, 27 maja 2018 13:51

Parowozownia wybrzmiała muzyką

 
Parowozownia wybrzmiała muzyką fot. Rafał Wichniewicz

W ramach tegorocznych Dni Pary na obrotnicy gnieźnieńskiej lokomotywowni odbył się koncert w wykonaniu dwóch zespołów - Kapeli Karpati oraz Manufaktura Dixie Band.

Po częściowym odremontowaniu obrotnicy, która stanowi jedną z atrakcji Parowozowni Gniezno, postanowiono w ramach trwających Dni Pary zorganizować koncert w tym dość niezwykłym, jak na ten cel, miejscu. Industrialna przestrzeń całego obiektu bardzo kontrastowała z pięknym wykonaniem utworów przygotowanych na tę okazję przez Kapelę Karpati. Grupa ta to kwartet znakomitych muzyków, którzy w swojej twórczości nawiązują wyraźnie do ducha Karpat, Bałkanów, Rosji i Ukrainy, ale przede wszystkim Polski. Aranżacje wielu utworów, niekiedy znanych słuchaczom, trafiały w serca publiczności, która rozsiadła się na torowisku położonym wokół obrotnicy. 

Jako drugi zespół, tego wieczoru wystąpiła Manufaktura Dixie Band, która jest bardziej znana mieszkańcom Gniezna. Znaczną jej część tworzą muzycy z Powiatowej Orkiestry Dętej, a w ich repertuarze można było usłyszeć nie tylko znane kawałki, ale przede wszystkim jazzową inspirację utalentowanymi muzykami z całego świata.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Kibic niedziela, 27 maja 2018 23:11 napisane przez Kibic

    W zeszłym roku mówiłem przewodnikowi po parowozowni o koncertach w "wachlarzu ".Akustyka super, może więcej muzyków zechce tam zagościć. ..

  • Link do komentarza czytelnik niedziela, 27 maja 2018 21:35 napisane przez czytelnik

    Szkoda, ze uszło to naszej uwadze, też byśmy poszli. Pomysł fantastyczny!

  • Link do komentarza prosport niedziela, 27 maja 2018 14:42 napisane przez prosport

    Miejsce muzykowania fantastyczne. Długo szukać tak dobrego miejsca na koncerty. Nie wiem kto wpadł na pomysł aby tam brzmiała muzyka ale miał nosa. Gratulacje za pomysł. prośba o więcej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane