czwartek, 07 czerwca 2018 07:50

Znamy nominowanych do Nagrody im. Anny Piskurz 2018

  mn
Znamy nominowanych do Nagrody im. Anny Piskurz 2018 zdjęcie nadesłane

Nagroda im. Anny Piskurz przyznawana jest w ramach ogólnopolskiego konkursu literackiego i honoruje młodych, debiutujących pisarzy i pisarki, którzy jeszcze są uczniami szkół średnich. Obecnie to jedno z ważniejszych wyróżnień w Polsce, a młodzi twórcy mają szansę zaistnieć w profesjonalnym środowisku literackim oraz debiutować swoją prozą w poważnych pismach kulturalnych.

Tegoroczną edycję wsparli m.in. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, „Zeszyty Poetyckie” oraz „Magazyn Kulturalny Popcentrala”, całość wydarzenia koordynuje Joanna Gronikowska w imieniu organizatorów: I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie oraz Starostwa Powiatowego.

Jury Nagrody im. Anny Piskurz 2018 w składzie: Kamila Bartkowiak, Irmina Kosmala oraz Dawid Jung (przewodniczący), po przeczytaniu wszystkich prac literackich nadesłanych na III Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Anny Piskurz, do tegorocznej edycji nagrody literackiej postanowiło nominować młode pisarki i pisarzy, którymi są: Norbert Borski (Wejherowo), Jadwiga Czeska (Pobiedziska), Mateusz Groblewski (Witkowo), Joanna Kubasik (Gniezno) i Julia Mika (Bytom).

Główną Laureatkę lub Laureata konkursu, a tym samym zdobywcę Nagrody im. Anny Piskurz 2018, poznamy już 8 czerwca o godzinie 14:00, podczas uroczystej Gali w „Czytelni Na Piętrze” przy I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Przypomnijmy, iż tegoroczna edycja konkursu literackiego odbyła się pod hasłem: „Moja Niepodległość” i inspirowana była odzyskaniem przez Polskę 100-lecia suwerenności. Jak podkreśla Jury, na konkurs młodzi literaci nadesłali niezwykle ciekawe i intrygujące opowiadania, jednakże spośród pięciu nominowanych do nagrody głównej, jedna praca szczególnie wyróżnia się pod względem twórczej reinterpretacji toposu wolności i zrozumienia tolerancji oraz poszanowania innych ludzi, dlatego decyzją Jury jednogłośnie otrzymała Nagrodę im. Anny Piskurz.

Podczas Gali ogłoszenia i wręczenia nagrody głównej wspomniana zostanie również postać patronki konkursu, Anny Piskurz, o której opowie Dawid Jung, redaktor naczelny „Zeszytów Poetyckich”. Po uroczystości odbędzie się także prezentacja wystawy „BajzelArt”, plastycznego buntu przeciw chaosowi, który przedstawią uczestnicy projektu, młodzi graficy i graficzki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane