Jesteś tutaj:Kultura Otwarcie wystawy „Pozdrowienia ze Stolicy”
czwartek, 07 czerwca 2018 08:03

Otwarcie wystawy „Pozdrowienia ze Stolicy”

  mn
Otwarcie wystawy „Pozdrowienia ze Stolicy” zdjęcie nadesłane

W najbliższą sobotę w murach Muzeum Początków Państwa Polskiego otwarta zostanie wystawa, której przyświecać będzie tytułowe hasło. 

To o Gnieźnie myślimy na pierwszym miejscu, gdy cofamy się wyobraźnią do początków dzisiejszej Polski. Z drugiej strony wydaje się on być czymś bez mała egzotycznym, o czym posiada się jedynie odległe, oparte na podręcznikowych schematach wyobrażenie. Wystawa jest efektem zderzenia możliwej do zaobserwowania rzeczywistości Gniezna w jego historycznym kostiumie z dociekliwością artystów. Zaproszeni twórcy charakteryzują się odmiennymi upodobaniami i rodzajem czujności, można więc liczyć, że ich prace zmuszą nas do głębszej refleksji na temat wydarzeń sprzed niemal 1000 lat.

Na wystawie, której otwarcie nastąpi w sobotę 9 czerwca o godzinie 17:00, pojawią się prace takich osób jak: Paweł Susid, Stach Szumski, Katarzyna Blajcert, Hubert Gromny, Bolesław Chromry, Łukasz Radziszewski, Mateusz Kowalczyk, Max Biel, Arman Galstyan, Julia Gołachowska, Piotr Marzec, Szymon Kaniewski.

Wystawa jest efektem pleneru artystycznego zrealizowanego w Gnieźnie w 2017 roku. Ekspozycja będzie dostępna w dniach od 9 czerwca do 6 lipca 2018.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane