Jesteś tutaj:Kultura Przedszkolacy stanęli przy sztalugach i malowali „Nasze Polskie Polne Kwiaty”
poniedziałek, 11 czerwca 2018 07:46

Przedszkolacy stanęli przy sztalugach i malowali „Nasze Polskie Polne Kwiaty”

  mn
Przedszkolacy stanęli przy sztalugach i malowali „Nasze Polskie Polne Kwiaty” zdjęcie nadesłane

W miniony piątek w Przedszkolu nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie odbyła się kolejna, VIII już edycja konkursu malowania w plenerze na sztalugach pt. „Nasze Polskie Polne Kwiaty”. 

W tym roku aura wyjątkowo sprzyjała, więc okolice  przedszkola w dzień konkursu mieniły się barwami polnych kwiatów, które dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodziców znalazły się w przedszkolnych wazonach i koszach, jako naturalne okazy przyrodnicze, służące natchnieniu dla małych artystów. Zaproszenie na konkurs przyjęło 7 gnieźnieńskich przedszkoli: nr 2, 5, 6, 8, „Językowe Przedszkole Prymus”, „Leśna Kraina”, „Słoneczko”, a z każdego przybyło dwójka dzieci w wieku 5-6 lat.

Dekoracje i wzruszający program artystyczny, jako wstęp do konkursu, z grupą "Bławatki" przygotowały Grażyna Karwasińska i Renata Bubacz. Zawierał on wiersze charakteryzujące popularne polne kwiaty (związane z nazwami  przedszkolnych  grup), piosenkę ekologiczną, ciekawostki o polnych kwiatach oraz pieśń „Polskie Kwiaty”, podczas śpiewu której, zaproszeni na konkurs goście, otrzymali od dzieci bukieciki polnych kwiatów. 

Po występie do zebranych gości zwróciła się dyrektor Mariola Ilnicka, pomysłodawca konkursów "Malowania w plenerze na sztalugach". Przedstawiła zgromadzonym tematy wszystkich edycji konkursu, które zawsze nawiązywały do wydarzeń, którymi żyło Gniezno, Polska, Europa czy świat .Ze wzruszeniem przemówiła także pierwsza Dyrektor Przedszkola nr 6 Leokadia Mikuła, która opowiedziała krótką historię powstania placówki oraz nadania jej nazwy „Polne Kwiaty” w roku 1980.

Następnie uczestnicy konkursu przeszli do sztalug mieszczących się na przedszkolnym tarasie i rozpoczęli w plenerze malowanie polnych kwiatów. Wykonując swoje dzieła, mali artyści patrzyli na żywe okazy polnych kwiatów oraz na obrazy wykonane przez przedszkolną artystkę Basię Pisarek, wychowawcę oddziału IV „Bratki”. Powstały przepiękne obrazki malowane farbą plakatową. 

Po wykonaniu zadania dyrektor Mariola Ilnicka wraz z wiceprezydentem Michałem Powałowskim wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy i równorzędne nagrody. Ostatnim punktem konkursu była wspólna pamiątkowa fotografia z pięknymi polnymi kwiatami w tle.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane