poniedziałek, 11 czerwca 2018 13:20

„Czytaj muzykę...” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

  mn
„Czytaj muzykę...” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zdjęcie nadesłane

„Czytaj muzykę....” to tytuł spotkania z  skrzypaczką Sarą Powagą, które odbyło się 8 czerwca w Filii nr 2  Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a w ramach  XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Sara Powaga,  absolwentka I i II st Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych  w Gnieźnie w klasie skrzypiec mgr Izabeli Dudy, obecnie studentka pierwszego roku Akademii Muzycznej  w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. Pawła Radzińskiego; skrzypaczka w orkiestrze kameralnej Accademia Dell Arco, laureatka wielu konkursów dla zespołów kameralnych, rozmawiała z dziećmi o realizacji swojej pasji, jaką niewątpliwie jest dla niej muzyka. 

Wprowadziła dzieci w świat dźwięków przez czytanie pozycji „Bajka o Piosence i nutkach” Lidii Bajkowskiej. Okazało  się, że świat muzyki jest bajecznie podobny do naszego. W trakcie lektury odruchowo pojawiał się uśmiech na twarzach zasłuchanych  dzieci  i chęć przeniesienia Piosenki i nutek do własnej rzeczywistości. 

Czytana historia wprowadziła wszystkich do krainy muzycznych czarów. Książki o muzyce poszerzają bowiem horyzonty i otwierają drzwi świata muzyki dzieciom i dorosłym. Dodatkową atrakcją spotkania był minirecital w wykonaniu znakomitego gościa. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane