Jesteś tutaj:Kultura Truskawkowe Pole zagościło przed Starostwem
środa, 13 czerwca 2018 14:51

Truskawkowe Pole zagościło przed Starostwem

 
Truskawkowe Pole zagościło przed Starostwem fot. Rafał Wichniewicz

Na ul. Jana Pawła II ponownie pojawiły się stoiska ze zdrową żywnością, choć tym razem z bardziej słodkim akcentem. Akcja potrwa do piątku.

W tym roku aura nie była sprzyjająca dla truskawek, stąd też tych owoców w sklepach i na straganach jest dosyć mało, a już teraz mówi się o ostatnich partiach z polskich pól. Nie zrażając się tym, przed Starostwem Powiatowym odbyła się kolejna edycja Truskawkowego Pola, w ramach którego na placu pojawiły się stoiska producentów z regionu - nie tylko z tytułowym owocem swojej pracy.

Na zainteresowanych, których nie brakowało tego dnia, czekały nie tylko stoiska z truskawkami, ale także miodami, serami, a także przekąskami przygotowanymi przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Stowarzyszenie "Grupa dla Rybna Wielkiego". Zainteresowanie było tak duże, że owoce bardzo szybko znikały ze stoisk, ale jak nas zapewniono, przez kolejne dwa dni trwania akcji, będą one także dostępne aż do wyczerpania zapasów. Wszyscy zainteresowani są zaproszeni przed Starostwo Powiatowe w godzinach od 8:00 do 14:00 w czwartek i piątek.

5 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 14 czerwca 2018 09:18 napisane przez mieszkaniec

  Tym, co przeszkadza Truskawkowe Pole przed Starostwem proponuję wybrac sie na nieopodal położone targowisko tzw. ruski targ na Wyszynskiego. Widok tego bazaru to rządy Budasza w pigułce,

 • Link do komentarza micio czwartek, 14 czerwca 2018 07:19 napisane przez micio

  Dlaczego to do 16 nie jest otwarte? Już rok temu było mówione że godziny są bez sensu bo pasują tylko bezrobotnym i pracownikom Starostwa.

 • Link do komentarza pracownik środa, 13 czerwca 2018 19:04 napisane przez pracownik

  A cóż spodziewać się po towarzyszce Tarczyńskiej ona nic nie wie i nic nie rozumienie.... sprzedać kupić to jeszcze ogarnie. i Tyle do tej psedogiełdy przed orłem jaki wisi na budynku poważnego urzędu państwowego. Cyrki i tyle .

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki środa, 13 czerwca 2018 17:52 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  To zupełnie jak w UM, targowisko próżności i megalomaństwa :) Ergo, mamy jednak słabych samorządowców... Na szczęście raz na jakiś czas można przewietrzyć urzędy. Oby z pożytkiem dla Gniezna i regionu.

 • Link do komentarza abc środa, 13 czerwca 2018 16:59 napisane przez abc

  Trochę to smutne ale symbolem kończącej się kadencji w Powiecie będzie to targowisko. Starostwo jako targowisko dla zatrudnienia swoich gdzie tanim kosztem można dostać dobrą posadę. Szpital jako targowisko dla wysokich kontraktów dla podwykonawców na pewnym oddziale. Pałac w Mielnie wystawiony za targową cenę. Itd

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane