czwartek, 14 czerwca 2018 10:05

Rozwiązanie konkursu plastycznego „Polska. To lubię”

  mn
Rozwiązanie konkursu plastycznego „Polska. To lubię” zdjęcie nadesłane

Rok 2018  jest szczególnym rokiem dla Polski, gdyż świętujemy w nim 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100 rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Te dwa wydarzenia  są okazją do wspólnego okazywania radości  z życia w niepodległym kraju.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna  od stycznia włączyła się w te dwie rocznice. Zaplanowano i już zrealizowano wiele różnorodnych działań dla uczczenia tak ważnych  dat. Skierowano je dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Są to działania edukacyjne, kulturalne, informacyjne i wychowawcze. W ramach wspólnego projektu Urzędu Miejskiego i biblioteki pt. „A ja jestem Polak mały.”

Od marca prowadziliśmy warsztaty edukacyjne przygotowujące dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Polska. To lubię”, na okolicznościową pocztówkę. Na konkurs wpłynęło 310 prac plastycznych z przedszkoli, szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Jury pod przewodnictwem Romany Lechert, zastępcy dyrektora gnieźnieńskiej książnicy, po obejrzeniu prac postanowiło przyznać 15 nagród głównych w pięciu kategoriach wiekowych, 3 nagrody specjalne i 17 wyróżnień,

W klimat wydarzenia wprowadziła wszystkich  inscenizacja przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem Izabeli Kiełczewskiej. Następnie nagrody książkowe  wręczał prezydent Tomasz Budasz i Janusz Ambroży, dyrektor gnieźnieńskiej książnicy. Wystawa prac plastycznych dzieci zrobiła duże wrażenie na przybyłych gościach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane