Jesteś tutaj:Kultura „Latarnia na Wenei” rusza od środy
wtorek, 26 czerwca 2018 09:00

„Latarnia na Wenei” rusza od środy

 
„Latarnia na Wenei” rusza od środy źródło: Latarnia na Wenei

Już od jutra rusza projekt, który pod koniec maja zwyciężył w konkursie i otrzymał dofinansowanie w ramach programu „VELUX Lighthouse“. Teren zostanie otwarty dla mieszkańców w określonym czasie.

„Latarnia na Wenei” zakłada przywrócenie życia na terenie, położonym nad Jeziorem Jelonek. Obszar, który od lat podlegał swojego rodzaju degradacji, a częściowo także zapomnieniu, dzięki społecznej inicjatywie pozwoli na jego ożywienie i powstanie małego ogródka miejskiego. W ramach otwarcia „Latarni na Wenei”, która mieścić się będzie przy ul. Jeziornej, odbędzie się cykl różnych warsztatów, spotkań oraz koncert. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. 

Program wydarzeń „Latarni na Wenei”:

27.06 (środa) godz. 18.00-20.00
OTWARCIE LATARNI – zapraszamy wszystkich! Chcemy pokazać Wam Latarnię, opowiedzieć o naszych planach i założeniach, poczęstować Was jedzeniem i spędzić miło czas na rozmowie o naszym nowym miejscu. Rodzice - zabierzcie dzieci! Chcemy je zaprosić na warsztaty i czytanki.

28.06 (czwartek) 17.00-18.30 
ŚMIECIOWE ZABAWKI – warsztaty dla dzieci (zapraszamy z opiekunami)
Marta Konstancja Konewka pokaże jak stworzyć zabawki z rzeczy, które wydają się nam być niepotrzebne. Będą to zabawki mechaniczne i zręcznościowe czyli NAJLEPIEJ ♥
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

29.06 (piątek) godz. 17.00-21.00
RELAX POD LATARNIĄ

30.06 (sobota) godz. 17.00-21.00
17.00-20.00 RELAX POD LATARNIĄ
20.00-21.00 KONCERT ZESPOŁU Forget about Julia (indie rock)

01.07 (niedziela) godz. 16.00-17.30
Sensoplastyka® - warsztaty dla dzieci (zapraszamy z opiekunami)
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Fundacja Przestrzeń zaprasza na naturalne, pachnące, tęczowe, apetyczne i bardzo odkrywcze warsztaty, dzięki którym pobudzone zostaną wszystkie zmysły.

1 komentarz

  • Link do komentarza misiakisia wtorek, 26 czerwca 2018 14:25 napisane przez misiakisia

    Skorzystamy zobaczymy ocenimy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane