środa, 04 lipca 2018 09:08

Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem

 
Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem zdjęcie nadesłane

Już 10 lipca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie otwarta zostanie nowa wystawa czasowa „Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem”.

Celem nowej ekspozycji, która wypełni górną salę wystawienniczą, jest ukazanie minionej świetności ważnego grodu – Czermna (dawny Czerwień), głównego ośrodka dawnych Grodów Czerwieńskich. Po raz pierwszy w gnieźnieńskim Muzeum zaprezentowanych zostanie ponad 1500 zabytków archeologicznych ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim.

Eksponaty ukażą wiele dziedzin życia ówczesnych mieszkańców Czermna z okresu od X do XIV w. To nie lada okazja, by zapoznać się z niezwykle interesującą mozaiką różnorodnych impulsów kulturowych krzyżujących się na pograniczu Zachodu i Wschodu (kręgu rusko-bizantyjskiego). Ekspozycję będzie można zwiedzać do 4 listopada 2018 r.

Otwarcie wystawy nastąpi we wtorek 10 lipca o godzinie 12:00. Wstęp wolny.

Kurator wystawy: Tomasz Janiak (MPPP w Gnieźnie). Opracowanie graficzne: YOS Studio.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane