Jesteś tutaj:Kultura Nadchodzą Dni Gniezna
poniedziałek, 09 lipca 2018 10:42

Nadchodzą Dni Gniezna

 
Nadchodzą Dni Gniezna archiwum redakcji

Już w najbliższy weekend w Gnieźnie odbędą się coroczne Dni Gniezna. Po raz kolejny wydarzenie zagości na Placu św. Wojciecha, gdzie odbędą się dwa koncerty.

Dni Gniezna rozpoczną się już od piątku 13 lipca. Od godziny 14:00 na scenie na Placu św. Wojciecha odbywać się będzie finał VII Kalejdoskopu Talentów, w trakcie którego uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności muzyczne, wokalne i inne. Następnie, po wyłonieniu zwycięzcy, około godziny 19:00 na scenę wejdzie grupa Big Up!, grająca muzykę roots reggae - ostatni raz zespół gościł w Gnieźnie w styczniu br. w trakcie zakończenia tegorocznego finału WOŚP. Wkrótce po tym, około godziny 20:30, przed gnieźnianami wystąpi Enej - grupa grająca muzykę z pogranicza folku, rocka, ska o dość charakterystycznym nacechowaniu twórczością ukraińską, zwłaszcza w części wokalnej.

W sobotę na Placu św. Wojciecha odbędzie się Puchar Polski Strongman 2018. Wkrótce po tym odbędzie się transmisja z meczu o trzecie miejsce Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, po czym około 19:00 na scenę wejdzie zespół Create, którego wokalista Maciej Rembikowski znany jest m.in. z występów w programie Idol. Tuż po tym, o 20:30 wystąpi Natalia Nykiel, prezentująca twórczość z gatunku elektro-pop.

Dni Gniezna zakończy niedzielna transmisja ceremonii zamknięcia oraz meczu finałowego, zaplanowanego na godzinę 17:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane