Jesteś tutaj:Kultura Pierwsza aplikacja mobilna turystyczna po Gnieźnie i okolicach
wtorek, 10 lipca 2018 11:41

Pierwsza aplikacja mobilna turystyczna po Gnieźnie i okolicach

 
Pierwsza aplikacja mobilna turystyczna po Gnieźnie i okolicach fot. Rafał Wichniewicz

Idąc z duchem czasu, a także w oparciu o zebrany wcześniej materiał, Starostwo Powiatowe przygotowało aplikację mobilną, która zarówno turystów, jak i mieszkańców regionu, może oprowadzić po najciekawszych punktach naszej okolicy.

Aplikacja została stworzona na podstawie przewodnika drukowanego pt. "13 pomysłów na Gniezno i okolice", który to został wydany w 2016 roku. W nim to prezentowane są kompleksowo tematyczne trasy zwiedzania oraz zabytki i miejsca pamięci, znajdujące się na ich przebiegu. Teraz, dzięki wydaniu aplikacji, są one jeszcze bardziej dostępne.

- Mam nadzieję, że będą z niej korzystali nie tylko turyści, ale także mieszkańcy powiatu. Jest ona formą przewodnika, który został wydany przez Powiat Gnieźnieński, a w tej chwili pierwszy raz w historii powiatu idziemy z duchem czasu, wydając go w formie aplikacji, którą będziemy mogli się pochwalić. Mam nadzieję iż docenią ją też turyści, którzy przyjadą do naszego regionu, gdyż pomoże ona poznać jego walory turystyczne - przekazała starosta Beata Tarczyńska.

Aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play oraz App Store (waży kilkanaście megabajtów): - Tak jak w przewodniku było "13 pomysłów", tak i tutaj mamy trzynaście tras. Wstęp do każdej z nich jest z systemem audio, w którym mówi do nas pan Bogdan Ferenc, natomiast poszczególne atrakcje są do odczytania lub odszukania na mapie. Aplikacja wykorzystuje wbudowany system GPS, a każdy użytkownik, który sobie wpisze interesujące atrakcje, to system pokaże mu najkrótszą i najlepszą drogę dojazdu z wyznaczeniem kilometrów. Ciekawą formą są quizy, w których można dla zabawy sprawdzić swoją wiedzę - przekazała Agniszka Rzempała-Chmielewska.

Informacja o dostępności bezpłatnej aplikacji ma docelowo znaleźć się w obiektach turystycznych, hotelach i restauracjach. W przyszłości planuje się przygotować dodatkowe wersje językowe aplikacji, która docelowo ma być też na bieżąco aktualizowana.

Pobierz aplikację

6 komentarzy

 • Link do komentarza urzędas środa, 11 lipca 2018 18:47 napisane przez urzędas

  To, co proponuje tzw. promocja już nie jest śmieszne, ale żałosne. Do kogo to wszystko jest adresowane? Przecież nie do potencjalnego turysty. Natomiast te wszystkie gry i zabawy można propagować tylko w szkołach, wśród swoich, miejscowych. To są propozycje dla uczniów, młodzieży, włóczykijów, łazików, takich obieżyświatów, ale tych jest garstka. Dzisiejszy turysta chce poważnego traktowania, pewnego komfortu i podania na tacy miejsc wartych zwiedzania,, zatrzymania się zadumy i należy go tak potraktować, by zechciał przyjechać tu ponownie, ale także by zachęcił innych do przyjazdu do naszego miasta.

 • Link do komentarza przewodniczka środa, 11 lipca 2018 09:39 napisane przez przewodniczka

  Ludzie, przecież takie aplikacje nie zwiększą nam liczby turystów w mieście. Kim są ludzie odpowiedzialni za turystyke, że się tak tym emocjonują? W tym zakresie potrzeba naprawdę wysokiej klady fachowcow, wiedzy i okreslenia kierunków rozwoju miasta i powiatu w celu uatrakcyjnienia , a nie jakieś aplikacje, czy nawet foldery do pseudoatrakcji. Bo w Gnieźnie oprócz katedry nie mamy nic, ale to nic do zaofererowania przyjezdnym. Nawet niektóre kościoły są pozamykane na cztery spusty i nie udostepnia się ich odwiedzającym nasze miasto. Totalna pustka w tym mieście i spadajaca z roku na rok liczba turystów. O tym się głośno nie mówi, ale może raz trzeba wreszcie wstrząsnąć tymi ludźmi na świecznikach, by zrozumieli, że turystyka to najlepsze w tych czasach źródło dochodu, ale nie mogą się tym zajmowac urzędnicy-laicy! !!

 • Link do komentarza Miecia wtorek, 10 lipca 2018 21:20 napisane przez Miecia

  Micio, nie cuduj!

 • Link do komentarza Malkontent wtorek, 10 lipca 2018 14:37 napisane przez Malkontent

  A stare rzeczy nie działają. Kiedyś były mapy szlaków rowerowych na stronach powiatu. Od kilku miesięcy brak plików, ale linki zostały :-(

  http://www.turystyka.powiat-gniezno.pl/article.php?article=97

  Może zatem trzeba dbać o to co jest wdrożone?

 • Link do komentarza micio wtorek, 10 lipca 2018 12:40 napisane przez micio

  Jeszcze super jakby był przewodnik po katedrze w różnych językach- podchodzisz do którejś z kaplic, skanujesz QR i już wiesz co i jak.
  Super sprawa!

 • Link do komentarza ciekawy świata wtorek, 10 lipca 2018 12:05 napisane przez ciekawy świata

  A jest na tej aplikacji już zaznaczona ulica SPORTOWA, koło nowej hali widowiskowej ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane