środa, 18 lipca 2018 13:48

Narodowe Czytanie 2018 w gnieźnieńskiej bibliotece

  mn
Narodowe Czytanie 2018 w gnieźnieńskiej bibliotece zdjęcie nadesłane

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główną lekturą będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zaproponowali czytelnikom czytanie „Antologii Niepodległości”. W zbiorze znalazły się teksty z różnych epok, od najdawniejszych po współczesne. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna proponuje aby w trakcie akcji Narodowego Czytania wziąć pod uwagę bardzo ważną dla Wielkopolan setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Wraz z Szkołą Podstawową nr 2 im. Ks. Mjr Mateusza Zabłockiego oraz Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 zapraszamy 08 września/ sobota/ na godz.11.00 na wspólne czytanie „Przedwiośnia” oraz utworów o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919.

Uroczystość odbędzie się w sali reprezentacyjnej gnieźnieńskiej książnicy przy ul. Staszica 12a.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane