środa, 08 sierpnia 2018 16:28

Nowa wystawa o archeologii Gniezna

 

Już w drugim tygodniu sierpnia w Muzeum Początków Państwa Polskiego otwarta zostanie wystawa, dotycząca historii badań archeologicznych w Gnieźnie. 

Wiele badań i metod, które zastosowano w trakcie wykopalisk w okresie międzywojennym, było swojego rodzaju pionierskich. Na ekspozycji, która zostanie otwarta 9 sierpnia o godzinie 12:00, zaprezentowane zostaną sylwetki najważniejszych naukowców, miejsca – stanowiska archeologiczne, w których prowadzili wykopaliska, metody badawcze, jakimi się posługiwali i wiele innych ciekawostek związanych z archeologią Gniezna. Oczywiście, nie zabraknie tego co najcenniejsze, czyli zabytków - od czasów najdawniejszych aż do nowożytności - odnalezionych na terenie Grodu Lecha. Do obejrzenia będzie ponad 300 znalezisk!

Wystawa organizowana jest przez MPPP w Gnieznie we współpracy z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu – instytucją, która tak wiele wniosła do badań archeologicznych Gniezna.

W Muzeum wystawa będzie prezentowana do 30 grudnia 2018 r. Od stycznia 2019 r. będzie można ją zobaczyć w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

Kuratorzy wystawy: Tomasz Janiak (MPPP w Gnieźnie), Łukasz Kaczmarek (MPPP w Gnieźnie), Tomasz Sawicki (MPPP w Gnieźnie), Katarzyna Zisopulu-Bleya (MAP). 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane