czwartek, 26 lipca 2018 14:30

Wejściówki na inaugurację Festiwalu Akademia Gitary są jeszcze dostępne

 
Wejściówki na inaugurację Festiwalu Akademia Gitary są jeszcze dostępne zdjęcie nadesłane

Już w piątek 17 sierpnia w katedrze gnieźnieńskiej zainaugurowana zostanie jedenasta edycja Festiwalu Akademia Gitary. Wejściówki na koncert pt. Perły Baroku są jeszcze dostępne.

Od 11 lat Akademia Gitary organizowana jest dzięki wiedzy i doświadczeniu wybitnych artystów i świetnych pedagogów. Od kilku lat na jej czele stoją Łukasz Kuropaczewski – dyrektor artystyczny oraz współzałożyciel festiwalu, a zarazem jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych oraz Przemysław Kieliszewski - szef rady programowej festiwalu, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, doktor nauk humanistycznych i adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa UAM.

17 sierpnia o godz. 19:00 w Katedrze Gnieźnieńskiej  wybrzmi koncert Perły Baroku / Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga, Marco Frezzato – Giganci Muzyki Dawnej & Łukasz Kuropaczewski. W czasie tego niezwykłego koncertu wybitni muzycy oczarują nas doskonałym wyczuciem barokowego stylu.

Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga oraz Marco Frezzato to znakomici artyści, których łączy jedno zamiłowanie do muzyki z tamtej epoki. Wybrzmiewa ono w odnoszonych przez nich sukcesach, zdobytych na prestiżowych konkursach i festiwalach nagrodach oraz koncertach zagranych na całym świecie. Wraz z artystami zaprezentuje się także urodzony w Gnieźnie dyrektor artystyczny festiwalu, Łukasz Kuropaczewski.

Wśród prezentowanego na koncercie repertuaru usłyszeć będzie można Koncert na Smyczki oraz Koncert D-dur na Gitarę i Smyczki Antoniego Vivaldiego, Terzetto na Gitarę, Skrzypce i Wiolonczelę Niccola Paganiniego oraz Kwintet Fandango Luigiego Boccheriniego.

Zaproszenia są dostępne w Centrum Kultury eSTeDe (siedziba tymczasowa ul. Sienkiewicza 12a).

Cały program festiwalu dostępny na stronie http://www.akademiagitary.pl/program

16 komentarzy

 • Link do komentarza do pytajnika środa, 08 sierpnia 2018 09:51 napisane przez do pytajnika

  pytajnik --- trudno żeby uwielbiała kościół katolicki, skoro była w sierocińcu prowadzonym przez nienormalne siostry zakonne, które przyzwalały na molestowanie jej przez klechę. Kosciół katolicki z Bogiem ma niewiele wspólnego.

 • Link do komentarza Izydor wtorek, 07 sierpnia 2018 16:40 napisane przez Izydor

  Znowu w piatek, dzien meki i smierci Jezusa Chrystusa . Kto stoi za tymi występami, kto to finansuje. ...może finansjera masonska. ...na Mszy jest garstka ludzi a na koncerty bezpłatne setki osób. Desakralizacja Domu Bożego . Trxrba przeblagania i opamiętania.

 • Link do komentarza z boku kościoła piątek, 03 sierpnia 2018 10:10 napisane przez z boku kościoła

  Piosenki Kory w kościele rzym -kat.? To jak w zborze ewangelickim!

 • Link do komentarza emeryt czwartek, 02 sierpnia 2018 23:56 napisane przez emeryt

  Po celebracji poświęcenia budynek kościoła nie jest już zwykłym budynkiem
  o charakterze świeckim. Staje się po prostu miejscem poświęconym Bogu.
  Do przeprowadzenia tego aktu potrzeba jasnej decyzji o przeznaczeniu kościoła„wyłącznie i na stałe do gromadzenia się ludu Bożego i sprawowanie liturgii”.Odtąd można go używać jedynie do sprawowania kultu, praktyk pobożnych i aktów religijnych. Zakazuje się natomiast wykonywania w nim wszystkiego,co jest sprzeczne z jego charakterem sakralnym. Dlatego tez uważam, ze zachowanie księdza z piosenka ateistki Kory było nadużyciem i nie życzę sobie takich ekscesów w moim kościele katolickim.

 • Link do komentarza pytajnik czwartek, 02 sierpnia 2018 13:06 napisane przez pytajnik

  To jakaś nowa wiara czy sekta? Wiara w słońce, kwiaty i wiatr? Jakie to ma znaczenie, że była spiewaczką, jak jednoczesnie podkreślała swoją nienawiść do kościola katolickiego?

 • Link do komentarza x. wtorek, 31 lipca 2018 22:56 napisane przez x.

  Już nas katolików nic nie zdziwi. Kościół przestał służyć czci Boga i modlitwie wiernych. Zapełnić go mogą tylko takie dziwactwa:
  http://niezalezna.pl/232082-mily-gest-czy-profanacja-msza-w-intencji-kory-podzielila-internautow-wideo#sonda-wyniki
  Prawdziwą służbę Bożą sprawuje się zaś tylko i wyłącznie w liturgii. Głos Kościoła jest w tej kwestii jasny. Instrukcja Kongregacji Kultu Bożego z 5 listopada 1987 r. “O koncertach w kościołach”, określa stanowczo, że niedopuszczalne jest pod żadnym pozorem organizowanie w kościele koncertu muzyki świeckiej. Oczywiście, ze ksiądz ma prawo odprawić mszę św, w intencji osoby zmarłej. Taka modlitwa jest tym bardziej potrzebna duszy, która za życia nie miała do czynienia z Bogiem, a wiarą dla niej był, jak sama mówiła i co podkreślił w oświadczeniu jej mąż:" „Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia”. To chyba jakaś nowa sekta? Dlatego oficjalne ogłoszenie na całą Polskę tej intencji z tym wygłupem księdza w omawianej sytuacji uważam za profanację i chciałbym, żeby władze kościelne zajęły oficjalne stanowisko.

 • Link do komentarza meloman piątek, 27 lipca 2018 19:21 napisane przez meloman

  Katedra jest Domem Boży. A tym Domu, nie ma się tylko odprawiać mszy. Dom Boży ma służyć również przemyśleniom, kontemplacji, nawróceniom, zgromadzeniom, cichej modlitwie, powrotowi do historii i chwaleniu Pana Boga na wszelkie możliwe sposoby. A muzyka jest jednym z tych sposobów !

 • Link do komentarza Gosia piątek, 27 lipca 2018 17:26 napisane przez Gosia

  Letnik - huragan raczej nie uderzy, Pan Bóg daje znak - ostrzeżenie - raz! A to było w zeszłym roku ! Nie ma tu nikogo kto by się za nami wstawił! Prymas to już nie autorytet!

 • Link do komentarza Izydor piątek, 27 lipca 2018 16:56 napisane przez Izydor

  Meloman.....szkoda że nie docenia wagi SACRUM i profanow wpuszcza się do Sanktuarium narodowego. Nie ma szacunku do miejsca gdzie św Papież celebrował EPOKOWE I HISTORYCZNE wydarzenie 1000 lecia smierci sw. Wojciecha. Już 3 razy urządzono strefę kibica. Alkohol przekleństwa i rozpusta. Nie dziwi mnie zupełnie ze na dorocznym Odpuscie sw. Wojciecha plac jest pusty. Tylko trzeba być naprawdę ślepym i dalej brnąć w ducha tego swiata i mamony. Czekam na udostępnienia komentarza a nie cenzurę.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 27 lipca 2018 14:33 napisane przez mieszkaniec

  Do papiesz- rozumiem, że skoro hitlerowcy zamienili kosciół na salę koncertowa, to inni też mogą tak postępować?

 • Link do komentarza Izydor piątek, 27 lipca 2018 13:03 napisane przez Izydor

  Szatanski upór. Desakralizacja Ssnktuarium narodowego jakim jest Katedra w Gnieźnie. Zrobiona była strefa kibica już 3 raz. Tak jak muzułmanie demoluja kościoły i mordują chrześcijan tak wróg od wewnątrz demoluje swiatynie i Jezusa jeszcze większym cierpieniem i gorycza poi. Opamietajcie się.

 • Link do komentarza papiesz piątek, 27 lipca 2018 12:19 napisane przez papiesz

  Jako pierwsi wartości akustyczne do organizacji występów muzycznych w katedrze gnieźnieńskiej dostrzegli Niemcy, którzy zamienili ją w trakcie wojny w salę koncertową. Pozdrawiam.

 • Link do komentarza diecezjanin piątek, 27 lipca 2018 09:47 napisane przez diecezjanin

  Jest teatr w połowie za miejskie pieniądze, jest piękna sala w SzkolePomniku, a oni z imprezami do kościoła, który jest Domem Bożym i miejscem świętym przeznaczonym do składania ofiary Panu Bogu i modlitwy. Czy nadejdzie czas na refleksję dla hierarchów i proboszczów?

 • Link do komentarza humanista piątek, 27 lipca 2018 08:04 napisane przez humanista

  Oj Letnik, letnik ;) wiem , że i Tobie gorąco, ale wyluzuj proszę.
  Dziś człek rozumny w kary boskie nie wierzy, a huragany były przed wizją Mojżesza. W budynkach typu katedra jest dobra akustyka.
  Do zobaczenia :)

 • Link do komentarza meloman piątek, 27 lipca 2018 07:16 napisane przez meloman

  do letnika. Na szczęście Prymas Polski docenia wagę kultury w wychowaniu ludzi i ich w ich formowaniu do odczuwania piękna, jakie wokół nas stworzył PAN BÓG

 • Link do komentarza Letnik czwartek, 26 lipca 2018 21:55 napisane przez Letnik

  Znowu totalnie świecki koncert w sakralnym wnętrzu. Oby znowu huraganem nie pokarało... A miasto czy powiat powinny sobie (czyli nam) pobudować salę koncertową z prawdziwego zdarzenia! Lenie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane