piątek, 27 lipca 2018 15:51

Zaczytana „Dwójka”

  mn
Zaczytana „Dwójka” zdjęcie nadesłane

Lato to czas, w którym chcemy wypocząć, oderwać się od codzienności. Najlepszym sposobem na spędzenie tego czasu jest czytanie. To właśnie dzięki książkom możemy przebywać w innym świecie, odsunąć na bok wszystkie zmartwienia i wejść w magiczny świat wyobraźni.

Czas letniego wypoczynku w połowie za nami. W tym okresie dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły spędzić swój wolny czas wspólnie z biblioteką. Okazją ku temu były różne atrakcyjne propozycje przygotowane przez Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

W ramach programu edukacyjnego „ A ja jestem Polak mały” całe rodziny rozwiązywały wielką krzyżówkę „Poznajemy Polskę” i brały udział w kreatywnych warsztatach z orłem w roli głównej pt.: „Królewski ptak to Gniezna i Polski znak”.

Z godnie z hasłem „By czytać by się chciało, zakładkę odbierz wspaniałą” można było otrzymać zakładkę „100 lat nieodległości”. Wystarczyło wziąć udział w plebiscycie, który ma wyłonić 100 najważniejszych dla nas książek polskich autorów. Plebiscyt cały czas trwa.

A ponieważ stemple czy też pieczątki stanowią miłą i niezajmującą wiele miejsca pamiątką, dlatego też zapraszaliśmy do stemplowania widokówek, zakładek i pocztówek specjalną pieczątką z rocznicowym logotypem.

Dzieci mogły wziąć udział w konkursach i zabawach związanych z kalendarzem świąt nietypowych:

  • „Książka na cztery łapy i ogon”, z okazji Dnia Psa,
  • „Pocałuj żabę” z okazji Święta Żaby,
  • „Koszyczek Czerwonego Kapturka” z okazji Dnia Czerwonego Kapturka
  • „Przygody pszczółki Mai” z okazji Dnia Pszczółki Mai.

Podsumowując był to ciekawy i mile spędzony czas z biblioteką. Zapraszamy do odwiedzania Filii nr 2, gnieźnieńskiej książnicy przy ul. Staszica 12a, również w sierpniu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane