czwartek, 30 sierpnia 2018 13:27

Koncert Amadeus Guitar Duo już w piątek

  mn
Koncert Amadeus Guitar Duo już w piątek zdjęcie nadesłane

Jeden z najwybitniejszych klasycznych duetów gitarowych światowej sławy, wystąpi w trakcie drugiego koncertu, odbywającego się w ramach Festiwalu Akademia Gitary.

Już w piątek 31 sierpnia o godzinie 19.30 w kościele Farnym odbędzie się koncert Amadeus Guitar Duo. Duet stworzony przez Dale Kavanagh i Thomasa Kirchhoffa od lat otrzymuje niezwykle entuzjastyczne recenzje nie tylko w Europie, ale także w Azji oraz Północnej, Środkowej i Południowej Ameryce. Zarówno krytycy, jak i publiczność, doceniają wyrazisty temperament, ogromną wrażliwość i kreatywność artystów. Natomiast w środowisku gitarowym artyści uchodzą za specjalistów w dziedzinie koncertów na gitary z orkiestrą. Amadeus Guitar Duo miał już okazję występować z orkiestrami kameralnymi z Pragi, Moguncji, Monachium i Mannheim oraz Orkiestrą Filharmonii Węgierskiej, Orkiestrą Prezydenta Ankary, Orkiestrą Filharmonii w Halle i Orkiestrą Filharmonii Turyngijskiej.

Czternaście nagrań (Haenssler-Classic) i regularne audycje radiowe i telewizyjne w wielu krajach potwierdzają ogromną popularność Amadeus Guitar Duo. O renomie duetu świadczy też fakt, że wybitni kompozytorzy sami dedykują Dale Kavanagh i Thomas'owi Kirchhoffowi swoje utwory. Wśród zadedykowanych im dzieł znajdują się m.in. koncerty na dwie gitary i orkiestrę Rolanda Dyensa, Carla Domeniconi'ego, Jaime Zenamona i Gheorghe Zamfira oraz liczne kompozycje przeznaczone na duet gitarowy autorstwa Stephena  Dodgsona,  Haralda Genzmera i Christiana Josta. Poza działalnością koncertową Dale i Thomas zajmują się również organizacją International Guitar Symposium w Iserlohn, jednego z największych na świecie festiwali gitary klasycznej, oraz uczą w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold w Niemczech.

Wstęp  wolny. Zapraszamy! 
 

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek  ZYGMUNT -  meloman piątek, 31 sierpnia 2018 07:05 napisane przez Marek ZYGMUNT - meloman

    W ubiegłym roku duo AMADEUSZ dało tak wspaniały recital w naszej Farze, że publiczność prosiła o "bisy" aż trzy razy. Zapewne i tym razem, duet gitarowy zapewni gnieźnianom niesamowite, muzyczne przeżycia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane