Jesteś tutaj:Kultura Nowa poezja pod Latarnią na Wenei
piątek, 10 sierpnia 2018 12:16

Nowa poezja pod Latarnią na Wenei

 
Klub Dyskusji o Książce zaprasza na letnie spotkanie z literaturą w plenerze - 14 sierpnia o godz. 20.00. Tym razem poza murami biblioteki i porzucając prozę, organizatorzy zachęcać będą do sięgnięcia po lirykę pod Latarnią na Wenei! 

Nową – bo powstałą w drugiej połowie XX w. i XXI w. w Polsce, poezję – bo ciągle jej wszyscy za mało czytamy i pod Latarnią – bo to kolejne, tym razem plenerowe i niezależne „centrum kultury”, gdzie również warto dzielić się pięknym słowem. Ponadto po swojej „poetyckiej krainie” oprowadz Maja Staśko – krytyczka literacka i doktorantka interdyscyplinarnych studiów w Instytucie Filologii Polskiej UAM współpracująca m.in. z „Ha!artem” i „Wakatem”.

Jeśli więc ktoś ma ochotę na spotkanie, to może zabrać ze sobą tomik lub wydrukowac wiersze swojego ulubionego poety lub poetki, którzy tworzyli po 1950 r. lub robią to głównie dziś i przyjść poczytać oraz podyskutować. Mickiewicz, Leśmian, Pawlikowska-Jasnorzewska, Baczyński czy Konopnicka mają tym razem „bana”, bo uczestnicy spotkania wsłuchiwać się będą w głos bliższych pokoleniowo twórczyń i twórców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane