środa, 29 sierpnia 2018 11:55

Narodowe Czytanie z Przedwiośniem w gnieźnieńskiej parowozowni

 
Narodowe Czytanie z Przedwiośniem w gnieźnieńskiej parowozowni archiwum redakcji

W drugą sobotę września, w dziś już cichych przestrzeniach kompleksu kolejowego przy ul. Składowej, wybrzmią wersy powieści Stefana Żeromskiego.

Wszystko to w ramach akcji Narodowe Czytanie, odbywającej się pod patronatem honorowym pary prezydenckiej. Na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, jako lekturę wybrano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. 

Wydarzenie rozpocznie się 8 września nietypowo, bowiem od krótkiego rajdu rowerowego do Żydowa, który wystartuje o godzinie 8:30 spod stadionu żużlowego przy ul. Wrzesińskiej 25 (zapisy do 3 września w Bibliotece Pedagogicznej w internacie Medyka, wpisowe 5 zł - ubezpieczenie, kawa i ciastko). Meta rajdu znajdzie się w Parowozowni Gniezno przy ul. Składowej, gdzie uczestnicy dotrą o godzinie 11:00. 

Na miejscu, po przywitaniu wszystkich gości, rozpocznie się narodowe czytanie powieści przy muzyce Fryderyka Chopina. Później o godzinie 13:45 odbędzie się spacer z przewodnikiem - od parowozowni do kolejki wąskotorowej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane