poniedziałek, 03 września 2018 14:22

Melodyjny duet kolejnym akcentem festiwalu

 
Melodyjny duet kolejnym akcentem festiwalu fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowy wieczór przed gnieźnieńską publicznością odbył się drugi koncert, organizowany w ramach tegorocznego Festiwalu Akademia Gitary.

Tym razem muzyka wybrzmiała w murach kościoła pw. św. Trójcy, który niepisaną tradycją gości u siebie co roku kolejnych artystów festiwalu. W miniony piątek wystąpił Amadeus Guitar Duo - duet składający sięz Dale Kavanagh i Thomasa Kirchhoffa, który zdobył do tej pory spore uznanie na wielu różnych wydarzeniach scenicznych nie tylko w Europie, ale i innych kontynentach.

Twórcy wystąpili tego wieczoru z repertuarem przygotowanym specjalnie na tę okazję, który wypełniony był muzyką z twórczości klasyków jednakże w aranżacji gitarowej.

5 komentarzy

  • Link do komentarza turystka wtorek, 11 września 2018 16:37 napisane przez turystka

    Jestem przerażona! Będąc latem we Włoszech zauważyłam kilka kościołów przerobionych na obiekty świeckie. W jednym nawet ścięto wieżę, ale ślad po kościele i tak pozostał!

  • Link do komentarza emigrant wtorek, 11 września 2018 13:34 napisane przez emigrant

    U nas na obczyźnie też zaczynało się koncertami w kościołach. A teraz tak kończą nasze katolickie świątynie
    https://fakty.interia.pl/swiat/news-francuski-kosciol-na-sprzedaz-powod-brakuje-wiernych,nId,2629651?parametr=zobacz_takze

  • Link do komentarza obserwatorka środa, 05 września 2018 10:15 napisane przez obserwatorka

    a to oni na scenie występowali?? myślałam, że koncert w kościele farnym..... żenada....
    a faktycznie zaliczyłam więcej koncertów w tym roku w katedrze pełnej widowni, niż nabozeństw, które zazwyczaj gromadzą tylko "obowiązkowych" urzędników, uczniów....

  • Link do komentarza emigrant wtorek, 04 września 2018 23:34 napisane przez emigrant

    A nabożeństwa to jeszcze się odbywają w tej waszej katedrze?

  • Link do komentarza meloman wtorek, 04 września 2018 19:27 napisane przez meloman

    Ten koncert był dużo łatwiejszy w odbiorze, niż inauguracyjny koncert w Katedrze. Ci którzy na niego przyszli , nie byli zawiedzeni. A potwierdzili to trzykrotnym wywoływaniem, oklaskami wykonawców - wirtuozów "na scenę".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane