wtorek, 04 września 2018 11:14

Zespół Create zwycięzcą IV edycji Festiwalu Supportów!

  mn
Zespół Create zwycięzcą IV edycji Festiwalu Supportów! fot. Konrad Obidziński

Zespół Create był jednym spośród ponad 400 zespołów z całej Polski, które zgłosiły się do IV edycji Festiwalu Supportów. Końcem sierpnia, podczas ostatecznej rozgrywki, która miała miejsce na Gubałówce, wywalczyli nagrodę 40.000 zł ufundowaną przez sponsora głównego festiwalu - Polskie Koleje Linowe.

Dojrzałe teksty, niebanalne kompozycje iniezwykła charyzma wokalisty, Maćka Rembikowskiego, zaskarbiły sympatię publiczności, zwróciły także uwagę jury - w skład którego weszli: lider T.LOVE - Muniek Staszczyk, czołowy polski producent muzyczny - Bartek Królik, jeden z najważniejszych dziennikarzy muzycznych - Jarek Szubrycht oraz pomysłodawca i organizator Festiwalu Supportów - Jan Malski. Dzięki wygranej zespół nie tylko może zrealizować swoje marzenie o nagraniudebiutanckiej płyty, ale przede wszystkim ma szansę na stałe zaistnieć na polskiej scenie muzycznej.

Młody stażem, mieszany skład z Kłecka, Gniezna i Krakowa mimo, iż jest na początku swojej muzycznej drogi, został już doceniony przez słuchaczy i krytyków. Ich twórczość można opisać jako połączenie emocjonalnych i osobistych tekstów z dobrym brzmieniem i szczyptą improwizacji. Alternatywny pop i blues rock najlepiej określają formy, z którymi ta sześcioskładnikowa grupa eksperymentuje, tworząc swój własny gatunek. 

Ich muzyka znalazła się między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia oraz playliście "Alternatywna Polska"; Spotify. Zespół ma na swoim koncie EP-kę "#1", która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wydane w marcu 2018 roku mini wydawnictwo, dostępne jest w większosci serwisów streamingowych (m.in. Spotify, Tidal, Deezer,Wimp, iTunes). Było ono także początkiem poważniejszej aktywności koncertowej zespołu - z powodzeniem zagrali swoją pierwszą klubową trasę w największych miastach Polski. Zostali również wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej oraz na jednej ze scen Jarocin Festiwal'18.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane