Jesteś tutaj:Kultura Wspólne ucztowanie nad „Weneją”
sobota, 08 września 2018 17:23

Wspólne ucztowanie nad „Weneją”

 
Wspólne ucztowanie nad „Weneją” fot. Rafał Wichniewicz

W sobotnie popołudnie podniebienia niektórych gnieźnian zaspokoiły nie tylko obiady przygotowane w domu, ale także smakołyki, które można było spróbować w trakcie kolejnej edycji Restaurant Day.

Tym razem inicjatywa Stowarzyszenia Ośla Ławka zawitała do Latarni na Wenei, gdzie zainteresowani, a często też przypadkowo przechodzące osoby, mogły skosztować najróżniejszych smaków domowej kuchni, przygotowanych przez inne osoby.

Idea "Restaurant Day" narodziła się w Finlandii, a jej założeniem była swojego rodzaju "kulinarna" forma integracji. Zamysł ten trafił na lokalny grunt kilka lat temu w formie "Gniezna na talerzu", a w sobotnie popołudnie mieszkańcy naszego miasta po raz ósmy mogli się wspólnie raczyć produktami własnej kuchni. Wszystko to za symboliczną opłatą oraz z różnymi smakami (choć dania w założeniu miały być wegetariańskie). Na każdą z potraw można było oddać głos, a zwycięzca mógł liczyć na upominek ufundowany przez firmę Altom.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane