poniedziałek, 10 września 2018 09:00

Gnieźnianie nagrodzeni w konkursie fotograficznym Moja Wielkopolska

 
Gnieźnianie nagrodzeni w konkursie fotograficznym Moja Wielkopolska fot. Dawid Stube

Bracia Stube oraz Marek Lapis znaleźli się wśród wyróżnionych w ogólnowojewódzkim konkursie fotograficznym "Moja Wielkopolska 2018".

W sumie 850 zdjęć autorstwa 60 twórców zostało nadesłanych do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, która była organizatorem konkursu. Jury w składzie Sławomir Tobis (przewodniczący Jury ZPAF), Jarosław Klupś (UAP), Mateusz Kiszka (WBPiCAK), Władysław Nielipiński (sekretarz Jury, WBPiCAK) przyjrzało się nadesłanym pracom i po wnikliwej analizie zdecydowało się przyznać nagrody poszczególnym autorom. Pierwsze miejsce zdobył Stepan Rudyk za zestaw "Ukraińcy w Wielkopolsce", drugie przypadło gnieźnianinowi Dawidowi Stube za zestaw "Podkoziołek Jarząbkowo" a trzecie jego bratu Waldemarowi Stube za pojedyncze zdjęcie "Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego na wyspie w Gnieźnie". 

Ponadto przyznano także nagrody specjalne - Dawid Stube otrzymał ją za pojedyncze zdjęcie "Porodówka w Gnieźnie" i "Rodzina zastępcza". Kolejnym gnieźnianinem wyróżnionym w tej kategorii jest Marek Lapis, autor fotografii "Honor".

Do pokonkursowej wystawy, której wernisaż odbędzie się 15 października br. w WBPiCAK w Poznaniu, zakwalifikowało się 29 zdjęć pojedynczych i 13 zestawów od 23 autorów, wśród których poza zdjęciami wyżej wymienionych, znajdą się także zdjęcia pojedyncze Mateusza Wrzesińskiego pt. "Wiatrak z Rybitw" i "Wyspa - Ostrów Lednicki".

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane