Jesteś tutaj:Kultura Święto latawca już wkrótce
czwartek, 13 września 2018 11:52

Święto latawca już wkrótce

 
Święto latawca już wkrótce archiwum redakcji

W ostatnią niedzielę września, wyjątkowo w tym roku koło hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie, zaprezentowane zostaną różne konstrukcje latające własnej produkcji.

Tegoroczna edycja Święta Latawca, nie odbywa się przy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z uwagi na planowany tam remont. W związku z tym wydarzenie przeniesione zostało na teren przy ul. Sportowej i ul. Spokojnej, gdzie 30 września na nieboskłonie pojawią się latawce.

- Podobnie jak w ubiegłym roku, choć odbywać się to będzie w innym miejscu, będą oceniane konstrukcje latawca, wysokość lotu, pomysłowość, kolorystyka i oczywiście należy zaznaczyć iż pod uwagę brane będą te, wykonane własnoręcznie. Niesprawiedliwym byłoby bowiem branie tych kupionych - przyznał Marek Barczyński z Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych. Ponadto tego dnia odbędzie się także wyścig dronów na wysokości 1 metra i na trasie 10 metrów slalomem. 

- Tego dnia będzie wiele atrakcji, nie tylko Święto Latawca i konkurs, ale także zapraszamy do tego, by zrobić własny latawiec w trakcie warsztatów oraz smyków, czyli małych samolotów. Będzie też to odbywać w formie konkursu - nagrody to oczywiście puchary, a każdy swojego smyka będzie mógł zabrać ze sobą. Poza tym będzie program estradowy, nie zabraknie też grochówki, pieczonych ziemniaków i kiełbaski przy ognisku - mówiła Kamilla Kozłowska z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Rejestracja uczestników konkursu rozpoczyna się o godz. 10.00 a zawody ruszają o godz. 11.00.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Hans Klos niedziela, 23 września 2018 18:29 napisane przez Hans Klos

    Przecież zbliżają się wybory i wszyscy mają zobaczyć, podziękować, pochwalić i złożyć dziękczynienie na liście do głosowania na cześć Nowej Hali - nie ważne że obywatele wolą Dziekanowice - Włodarze wiedzą lepiej co jest lepsze dla obywatela.

  • Link do komentarza tata czwartek, 13 września 2018 16:53 napisane przez tata

    Przy nowej hali przecież nie ma miejsca na puszczanie latawców. Jest go trochę więcej za boiskiem do hokeja na trawie. Ale tam teraz spychacze zdjęły całą trawiastą nawierzchnie, pozostawiając tylko glinę. Ale w końcu zaczął w Gnieźnie padać deszcz i gliniaste podłoże zamieniło się w śliskie, błotne " letnie lodowisko" . Gdzie wobec tego odbędą się zawody puszczania latawców ? Na nowym parkingu? A jak dziecko się tam przewróci?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane