Jesteś tutaj:Kultura Dawid Jung z odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej
poniedziałek, 24 września 2018 13:41

Dawid Jung z odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej

 
Dawid Jung z odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej fot. Rafał Wichniewicz

Pisarz, muzyk, redaktor i animator kultury Dawid Jung otrzymał odznakę honorową, przyznaną mu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dowód wdzięczności za swoją dotychczasową działalność.

Przekazanie odznaczenia odbyło się w trakcie spotkania zorganizowanego w Czytelni na Piętrze w poniedziałek 24 września. Korzystając z okazji promocji spotkania autorskiego z Dawidem Jungiem, które odbędzie się w najbliższy piątek, senator Robert Gaweł wręczył twórcy odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznaną przez ministra Piotra Glińskiego.

Wyróżnienie zostało wręczone przy okazji zapowiedzi spotkania, dotyczącego najnowszej książki ww. autora pt. "Polska, ulubiona masochistka Europy": - Dotyczy ona ważkich problemów, bo opisuje postacie z historii Gniezna bardzo znaczące, ale niestety zapomniane, za co jestem panu Dawidowi Jungowi wdzięczny. Potrafi on w sposób przystępny opowiadać historie o wybitnych gnieźnianach, których mamy o wiele, wiele więcej, aniżeli w oficjalnej historii. Są to postacie, które pokazują dzieje miasta, a także wielkość miasta i jego wkład w rozwój polskiej kultury - przekazał Robert Gaweł. W publikacji znajdują się przybliżone sylwetki pisarzy, działaczy społecznych, muzyków, żołnierzy: - Dawid Jung stara się poprzez tę książkę zachęcić mieszkańców Gniezna do tego, by wśród nich trwała pamięć o nich, także ta materialna, jak chociażby nagrobki i pomniki - mówił Robert Gaweł, stwierdzając iż powinno się myśleć o większym zaangażowaniu samorządu w ratowanie grobów zasłużonych gnieźnian, gdyż potrzeby są o wiele większe.

Dawid Jung, redaktor naczelny ogólnopolskiego pisma literackiego "Zeszyty Poetyckie", w najbliższy piątek opowie o swoim nowym dziele. 28 września o godzinie 17:00 Czytelni na Piętrze przy I Liceum Ogólnokształcącym, będzie okazja nie tylko, by kupić książkę: - Publikacja ta jest o nieznanych historiach Gniezna i okolic, o wspaniałych ludziach, których pokrył kurz historii, a szkoda. Warto te osoby przywrócić do powszechnego obiegu kultury gnieźnieńskiej - mówił Dawid Jung. Spotkanie poprowadzi Jarosław Mikołajczyk. Serdecznie zapraszamy.

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Do koziołka matołka wtorek, 25 września 2018 11:02 napisane przez Do koziołka matołka

  @koza, „ten pan” ma imię i nazwisko, w dodatku jest senatorem RP...

 • Link do komentarza Mateusz wtorek, 25 września 2018 09:41 napisane przez Mateusz

  Koza, daj link do swojego artystycznego bio, chętnie poczytam, może mi humor poprawisz... :)

  Dawidzie, raz jeszcze gratuluję, jak najbardziej zasłużone odznaczenie, fajnie, że jeszcze Ci się chce działać na rzecz Gniezna.

 • Link do komentarza koza poniedziałek, 24 września 2018 18:16 napisane przez koza

  Ten pan chyba sam złożył wniosek o odznakę...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane