Jesteś tutaj:Kultura Zakończenie lata w Latarni na Wenei
czwartek, 27 września 2018 21:05

Zakończenie lata w Latarni na Wenei

 
Zakończenie lata w Latarni na Wenei fot. Rafał Wichniewicz

Trzy miesiące koncertów, warsztatów i spotkań kulturalnych dobiega końca - finalnie w Latarni na Wenei powstał duży mural, wykonany także przez młodych gnieźnian.

Od 27 czerwca do 27 września br. - przez trzy miesiące przez nowy, kulturalny punkt na mapie Gniezna przewinęło się kilkadziesiąt inicjatyw, które przyciągnęły za każdym razem od kilku do kilkudziesięciu, a w porywach nawet do setki osób. Koncerty kameralne, warsztaty plastyczne, wykłady oraz spotkania o różnej tematyce sprawiły iż na popularnej wśród gnieźnian "Wenecji" znów zaświeciło światło w tunelu przywrócenia na niej życia. 

Finał inicjatywy, jaką była Latarnia na Wenei, a która to powstała dzięki wygranemu konkursowi społecznemu, ogłoszonemu przez firmę Velux, miał miejsce w czwartek 27 września. Tego dnia gościom zaprezentowany został nowy mural, jaki pojawił się na ścianie magazynu stojącego w tym miejscu. Został on wykonany przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gnieźnie, pod okiem dwóch artystów - Mike Ortaliona i Andrzeja Poprostu w ramach drugiego etapu projektu Animatyka. Choć sam mural był jeszcze na bieżąco wykańczany na górnej ścianie budynku, robił spore wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania. Na nich też czekały - tradycyjne - wegetariańskie smakołyki, przygotowane specjalnie na tę okazję.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 28 września 2018 11:14 napisane przez rezigiusz

  Coz niedlugo pan w gustownych okularach wyskoczy mi w domu z lodówki.Widac ze pali sie gruncik pod nogami ze na takie eventy sie przychodzi

 • Link do komentarza Hans piątek, 28 września 2018 08:11 napisane przez Hans

  A kto mówi, że Budasz otwiera mural? Nie wiem czy był zaproszony, ale oprócz pokazania muralu to było też zakończenie lata 'na Latarni'. Nie mógł po prostu przyjsć, jako przedstawiciel miasta które udostępniło teren?
  Słabe takie ataki jak nie wiem.

 • Link do komentarza Ośloławkowy piątek, 28 września 2018 07:05 napisane przez Ośloławkowy

  Prezydent Budasz nie otwierał mural tylko był zaproszony na spotkanie kończące sezon na Latarni na Wenei. Odsłonięcie muralu było niespodzianką. Starostwo Powiatowe czyli organ prowadzący MOS otrzymał zaproszenie, ale nikt z przedstawicieli się nie pojawił - niestety.

 • Link do komentarza obłuda czwartek, 27 września 2018 23:15 napisane przez obłuda

  Dziwne, że Budasz otwiera mural zrobiony przez Wychowanków MOS a dwa lata wcześniej oponował przeciwko lokalizacji MOS. Jak wybory zmieniają optykę

 • Link do komentarza Ośloławkowy czwartek, 27 września 2018 21:17 napisane przez Ośloławkowy

  Projekt "Latarnia na Wenei" realizowany był przez Stowarzyszenie Ośla Ławka przy współpracy z innymi gnieźnieńskimi stowarzyszeniami, fundacjami i ludźmi dobrej woli.
  Wszystkim dziękujemy za pomoc i obecność. Do zobaczenia za rok.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane