Jesteś tutaj:Kultura Bogumił Bielecki odznaczony medalem „Pro Patria”
środa, 10 października 2018 12:50

Bogumił Bielecki odznaczony medalem „Pro Patria”

 
Bogumił Bielecki odznaczony medalem „Pro Patria” źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

W trakcie uroczystości odbywającej się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, gnieźnieński dokumentalista Bogumił Bielecki został uhonorowany za swoją działalność na rzecz kultywowania pamięci.

Twórca, który od wielu lat realizuje różne filmy archiwizujące różne wydarzenia mające miejsce na terenie Gniezna, a także gromadzi w ten sposób relacje świadków, otrzymał właśnie najwyższe uznanie za swoją działalność.

- Dzisiejsza uroczystość jest uznaniem i podziękowaniem dla Państwa zasług i osiągnięć. Jestem zaszczycony, że mogę w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i swoim własnym wręczyć te zaszczytne odznaczenia państwowe. Czynię to z niezwykłą dumą, bo są wśród nas osoby o wielkim dorobku życiowym i zawodowym, które swoją postawą dają świadectwo, jak można poprzez własne życie służyć każdego dnia ojczyźnie - mówił wojewoda do zaproszonych gości.

W trakcie uroczystości, która miała miejsce 9 października w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman wręczył Bogumiłowi Bieleckiemu medal „Pro Patria”. Jest on przyznawany osobom i instytucjom, które mają szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

3 komentarzy

  • Link do komentarza mieszkaniec Winiary sobota, 13 października 2018 12:06 napisane przez mieszkaniec Winiary

    Gratulacje panie Bogumile!! Mało w naszym mieście ludzi z taką pasją od lat, dzięki panu jest co wspominać, dużo zdrowia i dalszych sukcesów.

  • Link do komentarza wilk czwartek, 11 października 2018 01:00 napisane przez wilk

    Wielkie gratulacje panie Bogumile !!! Życzę jeszcze wiele takich filmów !!!

  • Link do komentarza mjj środa, 10 października 2018 22:08 napisane przez mjj

    Gratulacje panie Bogumile. Dzięki Panu wiele zdarzeń z naszego Gniezna zostało udokumentowanych na filmach i choć nie zawsze dorównują one profesjonalnym kronikom, to jednak stanowią niezaprzeczalny wkład w dokumentalistykę naszego regionu. Szkoda, iż nikt nigdy Panu nie starał się pomóc widząc Pana zaangażowanie. Także nikt z kolejnych władz nie wspomógł Pana w zakupie lepszego sprzętu. Ale i tak zostanie Pan zapisany w historię naszego miasta na zawsze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski