Jesteś tutaj:Kultura Dar i Tajemnica na 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II
poniedziałek, 15 października 2018 16:23

Dar i Tajemnica na 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II

 
Dar i Tajemnica na 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II źródło: Archidiecezja.pl

W 40. rocznicę wybory Karola Wojtyły na papieża w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się spektakl słowno-muzyczny. Wstęp wolny.

Na wspomnienie rocznicowe z okazji wyboru papieża Polaka i w podziękowaniu za 26 lat jego pontyfikatu, we wtorek 16 października o godzinie 19:00 w Bazylice Prymasowskiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha odbędzie się spotkanie, w trakcie którego przypomniane zostaną myśli i przesłania papieża Jana Pawła II. 

Wydarzenie słowno-muzyczne "Dar i Tajemnica" składać się będą poezja, wiersze, część I "Tryptyku Rzymskiego" wątki autobiograficzne oraz niektóre myśli z wywiadu rzeki". Recytować będą: Jerzy Zelnik, a przy organach zasiądzie Robert Grudzień. Na flecie oraz cymbałach zagra Georgij Agratina. Wstęp wolny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane