Jesteś tutaj:Kultura Żywioły przyrody okiem młodych fotografów
środa, 17 października 2018 13:20

Żywioły przyrody okiem młodych fotografów

 
Żywioły przyrody okiem młodych fotografów fot. Rafał Wichniewicz

Człowiek powinien żyć w zgodzie z naturą, inaczej ta może nas zaskakiwać coraz groźniejszymi zjawiskami - taki przekaz płynął z środowego spotkania, odbywającego się w ramach Młodzieżowego Forum Ekologicznego.

Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem "Zmiany klimatyczne - niesamowite, groźne, ciekawe", w trakcie którego przedstawiciele Nadleśnictwa Gniezno zaprezentowali zgromadzonej młodzieży szkody uczynione przez ubiegłoroczną nawałnicę w naszym regionie. Następnie Państwowa Straż Pożarna wyjaśniła zasady bezpiecznego zachowania się podczas występujących nagłych zjawisk pogodowych. W celu zwiększenia aktywności młodzieży w trakcie forum, odbył się konkurs z wiedzy w powyższym temacie.

W dalszej części spotkania nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego "Moc żywiołu w obiektywie", w którym oceniali przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego oraz fotograf Waldemar Stube. Pierwsze miejsce zajęły prace Vanessy Bechert z II LO, drugie Dominiki Smolińskiej z ZSP nr 2, a trzecie Bartłomieja Degórskiego z I LO. Wyróżnienia otrzymały prace Macieja Kałka z II LO, Marty Pokorzyńskiej z ZSP nr 3 oraz Natalii Lisieckiej z ZSEO. 

Wydarzenie było organizowane przez Starostwo Powiatowe wspólnie z gnieźnieńskim kołem Polskiego Klubu Ekologicznego, a nagrody ufundowano ze środków powiatu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane