Jesteś tutaj:Kultura Andreas Kapsalis po raz kolejny oczarował publiczność gitarą
niedziela, 28 października 2018 14:31

Andreas Kapsalis po raz kolejny oczarował publiczność gitarą

 
Andreas Kapsalis po raz kolejny oczarował publiczność gitarą fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni wieczór przed gnieźnieńską publicznością po raz czwarty w historii wystąpił prawdziwy wirtuoz gitary akustycznej, który przyjechał na zaproszenie agencji artystycznej Jazz Gra.

Andreas Kapsalis po raz ostatni gościł w Pierwszej Stolicy Polski w ubiegłym roku i również wówczas sala Miejskiego Ośrodka Kultury wypełniła się melomanami, chcącymi posłuchać wyjątkowych doznań gitarowych w wykonaniu tego artysty. Podobnież było w minioną sobotę, kiedy to muzyk przybył zaprezentować nie tylko dotychczasowy dorobek sceniczny, ale także nowe utwory, które znajdą się na jego najnowszej płycie. 

- Mówiąc krótko, Andreas Kapsalis jest po prostu dobry, jest fenomenem gitary i wirtuozem światowej klasy. Podoba się publiczności, a także organizatorom, co jest ważne i robi niesamowitą karierę, będąc coraz bardziej rozpoznawalny w Polsce i Europie. Po koncercie w Gnieźnie jedzie na tygodniowe koncerty do Niemiec, a więc jest coraz bardziej uznawany. Przy tym nie ma co ukrywać, że jego fenomen wynika też z umiejętności posługiwania się podwójnym tappingiem na gitarze akustycznej, co nie jest zwyczajnością w świecie muzycznym. Przy tym sam komponuje wiele rzeczy, a za chwilę będzie nagrywał nową płytę "World Hits", dlatego honorem dla nas jest to iż ten materiał zagości w Gnieźnie w trakcie koncertu - mówił przed koncertem Krzysztof Gronikowski z Jazz Gra, nadmieniając iż artysta także bardzo polubił nasze miasto i z chęcią tutaj przyjeżdża.

Andreas Kapsalis tego wieczoru zaprezentował, jak to pierwotnie zapowiadano, prawdziwy konglomerat światowych hitów, poczynając od Beatlesów, poprzez Rolling Stones, po grupę Queen czy Pink Floyd, prezentując je w unikalnej, autorskiej aranżacji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane